Był parking równoległy, będzie prostopadły. Przebudowa na ulicy Harcerskiej

10

Starostwo powiatowe rozpoczęło przebudowę parkingu przy ulicy Harcerskiej. Powstanie więcej miejsc parkingowych.

Przebudowa ulicy Harcerskiej była prowadzona w 2010 roku. Wtedy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kosmonautów do skrzyżowania z ulicą Gagarina powstał parking równoległy. Niemal od początku jednak kierowcy stawiali na nim swoje samochody prostopadle lub ukośnie do ulicy, częściowo wjeżdżając na trawnik. Przy braku wystarczającej liczby miejsc w tej części miasta szybko stało się to rutyną, trawnik częściowo zamienił się w klepisko i tak trwało to przez całe lata. Aż do teraz – starostwo właśnie przebudowuje parking.

Rzeczywistość zostanie dostosowana do praktyki, w miejscu parkingu równoległego powstanie prostopadły. Jak informuje Arkadiusz Kryś, w ramach zadania na nowo wyznaczone zostanie także przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania z Gagarina. Prace, w zależności od pogody, powinny zakończyć się w ciągu kilku tygodni.

10 KOMENTARZE

  1. A co słychać na budowie obwodnicy i mostu przez kanał? Jakoś tak powietrze z wykonawcy uciekło, jak z dziurawego balonika. Nie widać postępu prac. Poszczególne elementy konstrukcji mostu nawet nie pomalowane po pracach spawalniczych.

  2. A czemu wcześniej przez tyle lat gdy mieszkańcy parkowali na pasie zieleni nigdy nie zainterweniowała straż miejska ?przecież przejeżdżają tatedy często-mają swoje miejsce odpoczynku za garażami za orlikiem

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj