Były menadżer oszukał zawodników i trenerów Zaksy. Zniknął, a sprawę bada prokuratura

7

Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła postępowanie w sprawie przywłaszczenia mienia przez Tomasza D. – byłego kierownika drużyny Zaksy Kędzierzyn-Koźle i menadżera sportowego. Miał on przywłaszczyć sobie pieniądze zagranicznych zawodników i trenerów, po czym zniknął.

O sprawie pisze dzisiejszy „Sport”. Tomasz D. porozumiał się z zagranicznymi zawodnikami i trenerami, którym miał pomagać w rozliczeniu z fiskusem. Pieniądze nie dotarły jednak do urzędu skarbowego, a sam Tomasz D. zniknął z kwotą ponad 2,5 miliona złotych.

Wśród ofiar byłego pracownika klubu znajdują się m.in. Ben Toniutti i Sam Deroo, którzy łącznie mogli stracić milion złotych. Na liście pokrzywdzonych znajdują się również nazwiska trenerów: Ferdinando de Giorgiego i Andrei Gardiniego oraz byłego przyjmującego Zaksy Kevina Tillie.

Jak informuje „Sport” sprawa trafiła do prokuratury okręgowego w Opolu. W tej chwili prowadzone jest postępowanie w sprawie, co oznacza, że nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. Przesłuchani w sprawie zostali już Deroo i Toniutti, jak do tej pory prokuraturze nie udało się skontaktować z Tomaszem D., po którym ślad zaginął.

7 KOMENTARZE

  1. Tatusia spytać przecież można podczas transmisji gdzie Tomuś teraz się opala i suszy zęby. A swoją drogą widać było jaki koleś zapracowany w zaksie był. Ktoś go tu przygarnął i akceptował te jego figle.

Skomentuj