„Budowlanka” ma nowego partnera. Szkoła podpisała porozumienie z firmą Solidaris

9

Podczas Regionalnego Kongresu Zawodowego, w obecności Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, samorząd powiatowy i Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu podpisali porozumienie o współpracy z firmą Solidaris Sp. z o.o. reprezentowaną przez Jana Groegera.

– Współpraca ma na celu podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do potrzeb lokalnego rynku pracy poprzez rozszerzanie zakresu i form praktycznej nauki zawodu, praktyk zawodowych, zajęć praktycznych i staży uczniowskich w rzeczywistym środowisku pracy, przez co zostaną stworzone większe perspektywy dla młodzieży kończącej naszą szkołę – tłumaczy wicestarosta powiatu Józef Gisman.

– Jednocześnie powyższe wspólne działania będą służyły promocji powiatu jako organu prowadzącego szkołę, propagującego kształcenie zawodowe – dodaje dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Więcek.

Z rąk minister Anny Zalewskiej przedsiębiorstwo Multiserwis z Krapkowic otrzymało gratulacje za wzorową współpracę z Zespołem Szkół nr 1. Chodzi o przeprowadzenie innowacji „Mały Menadżer” – staży, praktyk oraz pracy wakacyjnej dla uczniów szkół zawodowych.

Dyrektor Urszula Więcek prowadziła jeden z trzech paneli dyskusyjnych dla uczestników  – Uczeń w centrum zmian w kształceniu zawodowym – od wyboru zawodu do sukcesu na rynku pracy.

I oczywiście nie zabrakło stoiska promującego kierunki kształcenia w ZS nr 1. Wypieki uczniów oraz badanie włosów specjalistyczną kamerą przyciągnęło wiele osób. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję porozmawiać z minister Anną Zalewską na temat szkoły oraz udzielić dziennikarzom informacji, które już w tym samym dniu znalazły się na antenach ogólnopolskich stacji.

Regionalny Kongres Zawodowy w Opolu był pierwszym tego typu wydarzeniem, rozpoczynającym cykl kongresów, które mają odbyć się w marcu 2019 roku we wszystkich województwach. Na kongresie, w którym uczestniczyło około 300 osób przedstawiono zmiany w kształceniu zawodowym wprowadzane od 1 września 2019 roku. Zmiany te dotyczą finansowania kształcenia zawodowego, współpracy z zakładami pracy, egzaminów zawodowych, staży uczniowskich, dofinansowania pracodawców, a także szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

9 KOMENTARZE

 1. Pani antyMinister już dziękujemy, za burdello jakie siłowo wprowadziliście.
  Nie chcę używać słów ogólnie przyjętych za obelżywe, bo nie ma słów dość obelżywych by oddały stopień Waszej spierdoliny. Dziękujemy za kumulację jak w lotto z tym, że ten eksperyment edukacyjny będzie na naszych dzieciach. No a teraz Pani raczy kandydować do Brukseli, no sorry przecież jeszcze Pani nie zakończyła swego „dzieła”. Ta Brylantowa Reforma Edukacji wymaga jeszcze szlifowania, a Pani zawija ogon i pcha się w gniazdo znienawidzonej Unii. Słowo obłuda jest zbyt gładkie i oślizłe by oddać wasz poziom.

  Byt (istota, bot) hoojstler niech się odniesie bo on z zagranicy ma pewnie rozjaśniony umysł oparami THC

  • Tak już Ci odpowiadam.. Sorki za Ci z dużej litery… Odpisze ci mało inteligentnie żebyś mógł zrozumieć.. Skoro ta Pani jest anty ministrem i zrujnowala szkolnictwo to co nam napisać o ministrze edukacji w czasach kiedy ty kończyłes szkole.. Nie wiem kogo bardziej bym urazil.. ciebie czy jego bądź

   • koleś (mate), urągasz wszelkim zasadom. Zajmij się krytyką królowej jeśli mieszkasz w UK. Twoje niechlujstwo widać w każdym poście tutaj. Tak po prostu żyjesz i możesz się z tym czuć dobrze, jak chłop, który trzyma nogi w oborniku bo mu to daje ciepło. Uwolnij nas tu od twoich filozofii.

    • @tak tego nie zauważyłem.. Jak będę miał taki kaprys to tak uczynię.. A tymczasem wymień mi obornik.. I umyj moje buty…

 2. A nie muszę szukać w Internecie oczekuje tego od autora tego artykułu bo takie jego zadanie żeby napisać a nie napisał więc jest cieńki

Skomentuj