Budowlańcy nad Kłodnicą. Ruszył pierwszy etap przebudowy mostu na Wyspiańskiego

0

Wzmocnienie podpór mostu nad Kłodnicą jest pierwszym etapem przebudowy ulicy Wyspiańskiego. Roboty właśnie się rozpoczęły, ale kierowcy na razie nie mają powodów do obaw – na tym etapie inwestycji nie będzie konieczności ograniczania ruchu w newralgicznym punkcie miasta.

Przebudowa ulicy Wyspiańskiego to jedno z najważniejszych zadań drogowych, które gmina będzie realizowała w najbliższych miesiącach. W ramach inwestycji wzdłuż ulicy powstanie kanalizacja, która w kolejnych latach ma być rozbudowywana do mniejszych dróg osiedlowych. Ważnym elementem zaplanowanych prac jest przebudowa znajdującego się w kiepskim stanie mostu nad rzeką Kłodnicą. Pierwsze prace właśnie się rozpoczęły.

– W ramach pierwszego etapu inwestycji remontowane i wzmacniane są podpory mostu wraz z jego płytą. Planowane prace nie będą powodowały żadnych utrudnień w ruchu – informuje Kamila Bieńkowska, kierownik wydziału inwestycji,  remontów i eksploatacji w urzędzie miasta: – O kolejnych etapach, które będą wiązały się z utrudnieniami, poinformujemy mieszkańców i przedsiębiorców z odpowiednim wyprzedzeniem – dodaje.

Niedawno miastu udało się pozyskać dofinansowanie do zadania. Urząd marszałkowski wyłoży blisko połowę z kwoty 4,7 miliona złotych potrzebnych na realizację inwestycji. Projekt zakłada przebudowę mostu i jego poszerzenie o ścieżkę pieszo-rowerową. Ponadto ścieżka zostanie przedłużona aż do traktu znajdującego się na biegnącym od Koźla wale przeciwpowodziowym. W miejscu połączenia obu dróg wykonawca wybuduje zjazdy, ułatwiające rowerzystom wjazd na nowy ciąg z ul. Wyspiańskiego. Patrząc w kierunku Kłodnicy po lewej stronie ulicy na odcinku od wału przeciwpowodziowego do znajdującego się dalej przystanku autobusowego pojawi się nowy chodnik. Całość będą oświetlać nowe ledowe latarnie.

Skomentuj