Budowa trasy rowerowej śladem dawnej linii kolejowej idzie pełną parą. ZDJĘCIA

10

W gminie Reńska Wieś trwa budowa ostatniego etapu trasy rowerowej śladem dawnej linii kolejowej z Koźla do Baborowa. Możliwe, że inwestycja zostanie ukończona szybciej niż zakładano.

Łączna długość trasy biegnącej malowniczymi terenami gmin Reńska Wieś, Cisek i Polska Cerekiew to aż 15,6 km. Jako pierwsza swój fragment zrealizowała gmina Cisek, która roboty zakończyła już w 2018 roku. Później z budową kolejnego odcinka uporała się Polska Cerekiew. Od stycznia trwają prace na najdłuższym fragmencie przebiegającym przez Reńską Wieś.

– Szybkim tempem realizowana jest nasza, ponad ośmiokilometrowa, ścieżka pieszo-rowerowa na dawnym torowisku. Szeroki front prac widać każdego dnia. Planowane zakończenie to wrzesień br., ale mamy nadzieję, że być może termin ten uda się przyspieszyć – przekazali urzędnicy z Reńskiej Wsi.

Ścieżka na całej swojej długości wykonana zostanie z nawierzchni asfaltowej, co ma zapewnić komfortowe warunki rowerzystom, pieszym i rolkarzom. Wraz z traktem powstaną elementy małej infrastruktury, m.in. wiaty i ławeczki. Na niektórych odcinkach będzie oświetlona, przy skrzyżowaniach przecinających trasę powstanie też oznakowanie.

Ścieżka będzie kończyć się na granicy gmin Reńska Wieś i Kędzierzyn-Koźle. Miasto nie wyklucza jednak, że w przyszłości przedłuży ją aż do dworca PKP w Koźlu.

10 KOMENTARZE

 1. Do p.Perzydent K-K S.Nowosielskiej: Dlaczego panuje totalna cisza na budowie(?)OBWODNICY PÓŁNOCNEJ w Kędzierzynie-Kożlu???

  • Bolek&Lolek, to wy się choinki urwaliście? Inwestycja jest realizowana i to nie przez Nowosielską i będzie gotowa w 2022 roku. Sprawdź sobie w Internecie, jeśli wiesz, co to jest, bo ten wpis to chyba robili wasi rodzice?

   • Kozlak, dobrze że zapytał o tę budowę, bo i ja jestem ciekaw jej realizacji, kiedy mnóstwo inwestycji „spadnie” z powodu być może nawet ujemnego salda budżetu państwa. Zaczekamy na komunikaty GDDKiA o opóźnieniach, przesunięciach i wykreśleniach. Obyś miał rację z tym 2022 rokiem, bo czekamy na nią od dawna.
    Oczywiście Nowosielska nie ma nic do obwodnicy, to nie jest inwestycja miejska.

 2. To ma wspólnego, że ta budowa ma być na terenie miasta którym rządzi p.S.Nowosielska,a zapytać powinna wykonawcę który wygrał pretarg na budowę obwodnicy,to jest powinnością p.Prezydent S.Nowosielskiej.

 3. Super pomysł, ale do tej gminy zaliczają się inne wsie, które są niestety w okropnym stanie.
  W Radziejowie na drodze jedna dziura jest większa od drugiej. Pociękarb, Gierałtowice, Łężce też potrzebują odnowy (jeśli chodzi o drogi).
  Życzę miłego dnia :)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj