Budowa obwodnicy północnej zakończona! Już w poniedziałek uroczyste otwarcie drogi

52

Na ten dzień mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla czekali bardzo długo. Budowa obwodnicy północnej została już zakończona. Drogowcy przedstawili datę udostępnienia do ruchu drogi.

W ramach inwestycji zbudowana została obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40, na której znajduje się 18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego i śląskiego, na terenie gmin Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Największą na przestrzeni ostatnich lat inwestycję drogową w Kędzierzynie-Koźlu zrealizowało konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Strabag, które przygotowanie projektu i budowę obwodnicy północnej wyceniło na ponad 270 milionów złotych. Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oficjalne otwarcie drogi nastąpi w poniedziałek, 7 listopada.

52 KOMENTARZE

 1. No to teraz faktycznie się zacznie! Już nie mogę się doczekać na wizytę tych wszystkich notabli którzy przyjadą przecinać tą wstęgę. Mam nadzieję że starczy miejsca na rondzie, wstążka musi być długa aby wszyscy się zmieścili z nożyczkami. Szkoda że brakło łącznika z ZCH. Jak patrzę jak betoniarki i przeladowane naczepy rozjeżdżają Kłodnice jeżdżą do Górazdzy to coraz bardziej jestem pewien że madernizowana powinna być cała trasa wschód – zachód czyli 423 i 408 gdzie przebiega ruch ciężkich samochodów.

 2. Fajna symulacja, tam nie ma żadnej drogi, to wszystko jest symulacją jak lądowanie na Księżycu. Grafika 3D mocno posunęła się do przodu.

 3. Rok 1975 Kędzierzyn-Koźle, miasto powstało z połączenia czterech osobnych organizmów administracyjnych. Rok 2022 „obwodnica” (czego) podzieliła miasto.

 4. Zastanawiam się czy redaktorom lokalnego radyjka przejdzie przez gardło jedno życzliwe słowo pod adresem rządu Zjednoczonej Prawicy czy… jak zwykle ?

  • A dlaczego mieliby cokolwiek mówić o ZP, skoro cały projekt od początku do końca został zatwierdzony i opracowany dzięki poprzedniemu rządowi (PO)? Jedyna aktywność prawicy w kwestii obwodnicy to będzie przecięcie wstęgi oraz pochwalenie się w mediach. I to wszystko.

   • Podpisanie umowy z Wykonawcą – 15.10.2018 r.

    Data przekazania Placu Budowy – 09.06.2020 r.

    Data rozpoczęcia robót – 06.07.2020 r.

    Planowane ukończenie robót – 06.11.2022 r.
    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

 5. Dziękuję za 2 lata stania w 2 korkach z pracy z z zakładów z Blachowni do miasta. 1 korek jedyny wyjazd w stronę miasta z zakładów +15minut na krajówkę później co najmniej +15 minut z dojazdem do osiedla Piastów, w mieście jakby wszyscy to akceptują, nie rozumiem tego…… Most ze Szkolnej za 2.5mln -powinien powstać dwupasmowy most od podstaw i to szybko za tę cenę, ale w mieście jest tylko jedna oferta i nie ma decyzji. Obwodnica sumarycznie 270mln, most 2.5mln jedna oferta. To już chyba czekanie na przyszły zarząd na jesień 2023. Ale ludziom raczej średnio na tym zależy, a w zarządzie miasta to już chyba tak ma być. Gratuluje jedynego przejazdu przez miasto przez jednopasmowe rondo milenijne, będzie jazda po super przejechaniu nową obwodnicą. „Miasto możliwości”

 6. Chciałbym przypomnieć tym co zapomnieli lub nie wiedzą,że aby powstała obwodnica którą będziemy jeździć,to obiecywali ją wybudować byli prezydenci Kędzierzyna-Kożla p.Fąfara,lek.Wantuła.Mineły ich kadencje prezydenckie naszego miasta,a na obietnicach się skończyło, dopiero były Senator naszego miasta p.G.Peczkis „wywalczył”w Warszawie budowę tej obwodnicy,mieszkańcy naszego miasta w podzięce za zatwierdzenie budowy Obwodnicy Północnej…Nie wybrali Senatora G.Peczkisa na następną kadencję!To dzięki G.Peczkisowi mamy tą obwodnicę…to na tyle przypomnienia jak doszło do wybudowania obwodnicy w 2022 roku w Kędzierzynie-Kożlu.

 7. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego ta obwodnica kończy się przed a nie za Łanami?
  Przecież to jest bez sensu, omija miasto i większość wiosek, tylko nie ostatnią… Przecież można było ominąć również Łany i zrobić wyjazd na wysokości zjazdu na autostradę A4.
  Co stanęło na przeszkodzie?

 8. Moim zdaniem, główną osobistością która OBOWIĄZKOWO musi być na tej uroczystości otwarcia obwodnicy – PO-winna być dawna pani POseł z miasteczka NIEmożliwości 😕

  Która jak cała PeŁo – głosowała PRZECIWKO przyznaniu funduszy na budowę tej obwodnicy 😆

  I chyba również za ten NIEZWYKŁY sukces – ORAZ za CAŁOKSZTAŁT harówy i PO-dobnej działalności dla dobra ludzkości miasteczka NIEmożliwości – była pani POseł dostała MEDALA 🙄

  I słusznie! Jak NAJBARDZIEJ słusznie 🤭
  PO-pieram i jezdem za !!!!! 😎

   • Ty masz od poczęcia zrytą kapustę. Pewnie się delektujesz antyfaktami w Tuskasz Vision Network. Tam to dopiero odlatują każdego dnia, jakby się zaciągnęli pierdem po rzeź zwinięty dywan. To jakaś fantastyka w tej antypolskiej pseudostacji.

    • Naczelny Troll wszystkich lokalnych wiadomości jak zwykle na straży ze swoimi wywodami na temat zaciągania się pierdem. Może duet z ,,Aliną” sobie stwórzcie i będziecie zaciągać się swoimi pierdami, widzę że sprawia ci to ,,pierdzenie” niebywałą przyjemność to taki twój osobisty fetysz.

 9. Zrobić źle, nie zrobić źle. Weźcie wy rozpędzie się, oraz walnijcie głową w mur Emil, rychu a szczególnie realista, bo on jest wybitnie odklejony od rzeczywistości.

 10. Szukam palcem po mapie tej obwodnicy polnocnej i nie moge zlokalizowac, 90 % polskich map jest nieaktualna, to jak Ciciolina z Opola TU trafi na otwarcie?

 11. Cały ruch będzie omijał Sławięcice ..jednak ciężarówki, które będą chciały się dostać na ZCH Blachownia i tak na skrzyżowaniu na Piastach skręcą w lewo i przez Piasty i Blachownie będą jechały na zakłady …dlaczego łącznika nie nie budowali jednocześnie?

 12. A kiedy miasto wybuduje łącznik Blachownia łączący firmy na terenie zakładów chemicznych z obwodnicą? Tak żeby ciężki transport nie był dalej prowadzony przez Sławięcice ? Pomiędzy nowym rondem (miejsce ostrego zakrętu przed oś. Piastów) a rondem z DW-426 (droga Sławięcice – Strzelce Opolskie) nie będzie żadnego zjazdu z obwodnicy.

  • Rondo na nowej trasie już JEST ( in the middle of nowhere ), więc teraz tylko łącznik.
   A takie łączniki kupuje się w sklepie z łącznikami, czego nie verschtehen?

 13. Pamiętam tylko jak pewna posłanka z naszego miast głosowała PRZECIW takiej inwestycji. Wiem iż były to inne czasy. Ale ta obwodnica jak i inwestycja kolejowa to zasługa osoby senatora który wychodził tą inwestycję od drzwi do drzwi w Warszawie (tak to się to teraz załatwia no i dobrze bo te inwestycję u nas już zostaną)
  Pozdrawiam

 14. Noż cholera, nie było obwodnicy żle, jest jeszcze gorzej, największy problem czy będzie ksiądz. Nie liczy się to,że jednak lepiej będzie się jeździć, ale że tu nie ma mostu, tam łącznika gdzie indziej czego innego. Najlepiej by było pstryknąć palcami,budzimy się rano, a tu łącznik, most wyremontowany, korków nie ma ( 15min. przejazdu przez miasto w godz.szczytu czyli od 14 do 16 no korek po zbóju), każdy ma własną drogę do domu i osobną do pracy, cuda wianki i oklaski.

 15. Byłem dzisiaj zwiedzić rowerem – ostatnia szansa, jutro otwarcie i zakaz wjazdu dla rowerów.
  Widać że dla inwestora: samochód to klient a piesi i rowerzyści to szkodniki którym jak najbardziej trzeba utrudnić życie, i chyba się udało.
  Brak utwardzonego pobocza i żółta szykana rozdzielająca pasy ruchu utrudni życie pojazdom uprzywilejowanym – ciężarówka nie ma gdzie zjechać.
  Dobrze że jest obwodnica, ale jakaś taka byle jaka.

  • To jest obwodnica dla samochodów, nie rowerzystów. Służy do wyprowadzenia z centrum miasta ruchu samochodowego, nie rowerowego.

  • Panu ,,inspektorowi” dziękujemy. Oczywiście inwestor na A4 też zapomniał o rowerzystach, może dobrze się jednak stało że nie rowerki nie będą sobie jeździć po obwodnicy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj