Budowa obwodnicy północnej: przywrócenie ruchu na ulicy Nowowiejskiej i zamknięcie Nałkowskiej

15

W związku z realizacją kolejnego etapu prac przy budowie obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla, wykonawca poinformował o zmianach w organizacji ruchu.

Zmiany weszły w życie wczoraj i polegają na zamknięciu ruchu na ulicy Zofii Nałkowskiej przy jednoczesnym otwarciu dla samochodów ulicy Nowowiejskiej. Drogowcy apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania drogowego.

Największa inwestycja drogowa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim niedawno minęła półmetek. Aktualnie prowadzone są m.in. prace przy czternastu obiektach inżynierskich, oprócz prac drogowych prowadzone są roboty związane z przebudową sieci wodociągowej, sanitarnej i gazowej.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec. Wartość umowy z wykonawcą wynosi 220 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2022 r.

15 KOMENTARZE

 1. Czyli dalo sie, pieniadze sie znalazly i bedzie obwodnica. A kedzierzynsko-kozielska pani POsel zaglosowala kiedys przeciw budowie.

  • Widziałeś te pieniądze? Kierowco. Czy wierzysz jak w istnienie Boga, którego nikt nie widział, a o którym klechy prawią z wielkim zapałem.

    • Prawda to, MAteusz z mównic podkreśla bogactwo Polski, a Wiadomości wymieniają kraję, które na bogactwa zazdroszczą. A Tusk by robił wszystko tylko „für Duetschland”, chętnie by kraj sprzedał, lasy wyciął, nie tak jak PiS troszczy się o każde drzewko w puszczy czy mieście.

    • Masz rację Kierowco. Pieniądze jakieś co chwilę wyciągają jak, prestidigitator diabła z kapelusza.
     Ale jak wiesz, pieniądze nie biorą się znikąd. To nie diabeł którego można z kapelonka wywlec. Ne te trzeba zarobić.
     Już łatwiej obudzić się z ręką w nocniku, a nawet szambie, przy takim gospodarowaniu.

 2. PIS konsekwentnie realizuje swój program wyborczy (który wielu ludziom – i pewnie słusznie – się nie podoba) a PO na wszelki wypadek nie ma żadnego programu. Aby nie było jej z czego rozliczać. O przepraszam, PO ma jeden punkt w swoim programie – ***** ***.

  • (PIS konsekwentnie realizuje swój program wyborczy (który wielu ludziom – i pewnie słusznie – się nie podoba)
   No tak 500 plus, 300 plus, emerytura po urodzeniu 4 dzieci, 13 i 14 emerytura. – To oczywiście nie które elementy kupna sobie głosów. Do tego dochodzi :
   – rozdawnictwo 15 mln. szczepionek dla Ukrainy i to my zapłaciliśmy
   – sprowadzanie taniej siły roboczej ze wschodu
   – ciągłe przyznawanie funduszy trollowi z Torunia
   – podwyżki dla „biednych”polityków:
   obecnie nowe podwyżka %
   Prezydent RP 12600zł 26000zł 106%
   Premier 11000zł 22000zł 100%
   ministrowie 10100zł 18000zł 78%
   wiceministrowie 8000zł 17000zł 113%
   marszałkowie
   Sejmu i Senatu 14600zł 22000zł 51%
   Pierwsza Dama 18000zł 18000zł 0%
   (Dla a PO na wszelki wypadek nie ma żadnego programu.) I tu się nie zgodzę na przekór PISiakom chcą zatrzymać owe podwyżki. A nam Polakom podwyżki płac się nie należą ? Co oni są lepsi ?

   • Alina, dlaczego ty tak nie lubisz Kościoła Katolickiego? W każdym twoim podpisie prezentujesz to siedmioma gwiazdkami.

    • Podkreślm że chodzi tylko o katolicyzm w Polsce. Obłuda, zakłamanie, przepych. Gdzie jest społeczna moralność, etyka, uczciwość ? Spora część faryzeuszy którzy najpierw żarliwie biją się w pierś udając że się modlą a następnie opluwają innych. Jak by mogli to i nóż by wbili albo wydrapali oczy bliźniemu który inaczej myśli lub wierzy. Niestety księża też są często winni . To na ich barkach spoczywa nauka Chrystusowa. Lecz często się z tym mijają. Czy wy którzy chodzicie do kościoła i nazywacie siebie katolikami, z ręką na sercu, uczciwie przestrzegacie zasad i 10 przekazań Boskich ? Czy wy katolicy szanujecie innych ? Czy wy katolicy szanujecie zwierzęta czyli braci mniejszych ?

  • Tylko że ten program bazuje na koszmarnie wysokim zadłużaniu państwa. To fakt są konsekwentni w myśl zasady: po nas choćby potop. Uprzedzając ewentualne uwagi to PO nie uważam za zdolnych do „normalnego” rządzenia.

 3. A czy ktoś mógłby przekazać wykonawcy, żeby ustawił znaki informacyjne np. tydzien wcześniej ze od dnia tego i tego droga będzie zamknięta? Za granicą tak robią a u nas dowiaduje się dopiero kiedy zatrzymuje się przed samym znakiem jak jadę do pracy.

Skomentuj