Budowa obwodnicy północnej przekroczyła półmetek. Na dużym odcinku jest już asfalt

15

Trwają prace przy budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. Trasa ma być gotowa w czwartym kwartale 2022 roku, a całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 270 mln zł. Zaawansowanie rzeczowe wynosi obecnie około 60 procent, a robót branżowych około 70 procent.

W ramach inwestycji powstanie 18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego i śląskiego, na terenie gmin Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Zamówienie obejmuje budowę obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 40, realizacji dwóch miejsc parkingowych w zakresie elementów przeznaczonych dla ITD i związanych ze stacjonarnym ważeniem pojazdów.

– Mamy 18 obiektów inżynieryjnych. Największym jest most o długości 92 metrów i rozpiętości osiowej 90 metrów. Na obiekcie będą zrealizowane trzy pasy – dwa w kierunku Kędzierzyna i jeden w kierunku Ujazdu. Konstrukcja stalowa waży 626 ton, a „poskładana” jest ze 102 części. Do zmontowania tej konstrukcji potrzebowaliśmy dwóch ciężkich dźwigów. Most będzie gotowy zgodnie z kontraktem, pod koniec listopada – mówi Dariusz Pytel, kierownik robót mostowych w firmie Strabag.

– Aktualnie zaawansowanie prac jest na poziomie 60 procent. Przekroczyliśmy połowę przerobu finansowego, jak i rzeczowego. Większość robót ziemnych jest już na wykończeniu. Trwają prace przy wykonywaniu elementów konstrukcyjnych nawierzchni, warstwy wiążącej oraz ścieralnej i obiektach inżynierskich. Blisko na połowie odcinka obwodnicy pojawił się asfalt. Możemy spodziewać się wprowadzenia tymczasowego ruchu wahadłowego na drogach doprowadzających do ronda na obecnej obwodnicy Kędzierzyna – relacjonuje Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu.

 

15 KOMENTARZE

   • Po kimś muszą odbudowywać ten bajzel. Chyba zahibernowana byłaś na zielonej wyspie za ryżego albo z pieluchą na odwłoku jeszcze biegałaś. Zapomniała gwiazda jak plafony kraj zwijali i likwidowali co się da.

  • Wiadomość dla Chopka Roztropka ; Zaorać i zapomnieć to trzeba Twoją nadętą śmieszno-straszną partyjkę pseudo patriotyczną.
   A będzie to szybciej niż myślicie.Kasiorki braknie to oczęta się otworzą !

 1. Most o dł. 90 m szybciej wybudowano nowy niż remont mostku na kłodnicy ale nie ma się co dziwić skoro remontowcy pracują tylko 40 godz. tygodniowo. Ciekawe jakie będzie wytłumaczenie że remont się przeciągnie
  żadna inwestycja w mieście możliwości nie była dotąd oddana w terminie. Co na to nasza Pani Prezydent ?

 2. Do roboty. Na otwarcie już czeka posłanka Parówka, żeby (jak zwykle) wmawiać nam, że to jej zasługa i z fałszywym uśmiechem wstęgę przeciąć.

 3. Zupełnie poważnie proponuję zapiekłym krytykom wytresowanym przez TVN i lokalne radyjko by w proteście po prostu bojkotowali łącznik do A4 . Zupełnie tak samo jak honorowo bojkotują słynne 500+ , trzynastą emeryturę czy zwolnienie z PIT dla młodych. Serdecznie pozdrawiam.

Skomentuj