Budowa obwodnicy północnej: od przyszłego tygodnia zmiany w organizacji ruchu na dwóch ulicach

5

W związku z kolejnym etapem prac przy budowie obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Szpaków oraz na ulicy Nałkowskiej.

W ramach zaawansowania prac przy budowie północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40 w przyszłym tygodniu zaplanowano zmiany w organizacji ruchu dla odcinków:

 • od środy 24 lutego br. tymczasowa organizacja ruchu przewiduje zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu w zakresie czterech odcinków o długości od 30 – 60 m na ul. Szpaków w m. Kędzierzyn-Koźle

Okres trwania tymczasowej organizacji ruchu na tym odcinku potrwa około miesiąca. W ramach wprowadzonej organizacji ruchu prowadzone będą prace związane z przebudową kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

 • od czwartku 25 lutego br. tymczasowa organizacja ruchu przewiduje przełożenie ruchu z ul. Nałkowskiej w m. Kędzierzyn-Koźle na tymczasowy bypass o długości około 50 m

Okres trwania wprowadzanej tymczasowej organizacji ruchu na tym odcinku potrwa około 7 miesięcy. W ramach wprowadzonej organizacji ruchu realizowane będą prace związane budową wiaduktu nad obwodnicą w zakresie wykonania pali oraz fundamentów pod obiekt oraz wykonanie podpór.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę na tych odcinkach. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

5 KOMENTARZE

 1. Istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia oraz Głubczycką. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie.
  Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają tym bardziej że nic nie zrobiono pomimo potrącenia pieszych jakiś czas temu. Czy musi dojść do tragedii ? Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Już nie wspomnę o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie
  czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6. Czy za mała ilość ławek w tym uszkodzone na terenie kozielskiego parku. W Azotach potrafiliście zrobić jak się należy chociaż mało kto z tego będzie korzystał. Więc ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego….

  • był a nawet jest radnym taki koleś, co pod każdym newsem, obojętnie czego dotyczącym, pisał o strzelnicy. tak sie wypromował i nic nie robi więcej. Nawet tej strzelnicy teraz nie potrafi zamknąć. Ty też wszędzie o ciężarówkach i ławkach. Jakby komuna wróciła, to jeszcze byś pisał o zbyt wysokich cenach pierogów w barze mlecznym.

Skomentuj