Brakuje wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejski Ośrodek Kultury wydłuża termin rekrutacji

28

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu przedłużył termin rejestracji wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do 31 grudnia. Niestety wciąż brakuje aktywistów chcący wesprzeć akcję. 

W tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wielki finał już 30 stycznia 2022 roku.

Ze względu na zbyt małą liczbę wolontariuszy termin rekrutacji do 31 grudnia.

Niestety pandemia odbiła się również na liczbie wolontariuszy, klasy w szkołach mają kwarantanny i to nieco krzyżuje plany. Na chwilę obecną mamy 60 procent wolontariuszy, liczymy jednak, że pojawi się ich więcej. Zapraszamy do nas, jesteśmy otwarci i chętni do współpracy – mówi Łukasz Galus z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zarejestrować można się na stronie WOŚP https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

28 KOMENTARZE

  • Ciekawe czemu Pan Owsiak wraz z rodziną też nie działają na zasadzie wolontariatu?
   Przecież to takie szlachetne. Fundacja tego typu ustawowo może przeznaczyć 10% wpływów
   na koszty działalności. Jest więc się czym dzielić !!!
   10% od 100 mln to 10 mln.
   Mniam, mniam.

   • Ty Alina tobie już ten benzen albo inne gazy z tyłka wyżarły resztki rozumu. Sieć cicho stary obleśny babsztylu lub babochłopie udający że się na wszystkim zna. Zajmij się sobą. Nie dajesz na tą organizacje to stól bardache.

    • Wprost nie daję, ale chciałabym wiedzieć ile z moich podatków dają, niby w moim imieniu, urzędnicy. A rzeczywiście dużo czytam i interesuję się różnymi dziedzinami. Głównie tymi, które wpływają na moje warunki życia.

     • Ty normalnie chyba czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Każdy normalny by ze wstydu się spalił ale nie ty. Jesteś jak radziecki czołk nie do zdarcia byle przeć do przodu i niszczyć. Zajmij się sobą a nie sprawami które ciebie wcale nie dotyczą. Idź posprzątać Kędzierzyn przynajmniej będzie jakiś z ciebie porzytek bo obocnie tylko stękasz i jęczysz.

   • Podzielam Pani opinię. Jeszcze drobiazg – proszę nie wdawać się w polemikę z tymi którzy na to zupełnie nie zaslugują , szkoda życia… Serdecznie pozdrawiam.

 1. Proszę urzędników MOK o rzetelną informację o kosztach jakie wygeneruje Gmina K-Koźle biorąc współudział w akcji Pana Owsiaka.
  A „trochę” tych kosztów pewnie by się znalazło.
  I żeby nie było, że jestem przeciw WOŚP. Ale WOŚP to nie tylko pieniążki ze skarbonek.
  To również środki z budżetów gmin, darmowe reklamowe okienka w TV w porach największej oglądalności itp.
  P.S.
  Czy urzędnicy MOK działają jako wolontariusze po godzinach swojej pracy? Czy za darmo wspomogliby inne fundacje?

   • Napisałam „proszę” a nie poproszę. Więc pytanie padło publicznie. Teraz MOK w mediach powinien te koszty podać. Myślę, że więcej niż my osób chciałoby te kwoty znać. Kiedyś gminy fundowały pokazy sztucznych ogni tzw. „Światełko do nieba”. Koszt takiego widowiska był często na poziomie kilkunastu tysięcy zł.

 2. Mrówka Cała potrzebuje milinów na przetrwanie, czy Złoty Melon już nie taki złoty i trzeba ponownie ozłocić?
  Dlaczego agendy UM nie brały z równym zaangażowaniem udziału w akcjach Caritas, którego działanie nie wzbudzają kontrowersji?

 3. Przy szalejącym koronavirusie, obawie rodziców o zdrowie dzieci, wszyscy uczestnicy powinni być zaszczepieni i posiadać certyfikaty. Jak się słyszy coraz więcej zaszczepionych też choruje i stąd brak chętnych do wolontariatu.

 4. Jest pandemia. Gdzie ten Owsik ma rozum. Bezmózgie małolaty myślą, że mają ubaw. Pomyśleliście o rodzicach i dziadkach? Nie, bo Owsikowi musi się kasa zgadzać. NIE dla tej fałszywej orkiestry!!!

 5. Najbardziej głos podnoszą ci co nic nie dają, a pierwsi by się chcieli leczyć na sprzęcie z orkiestry, jak pojdziecie na zabieg to niech wam zrobia siekierą hahahaha a najlepiej w łeb ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj