Borys Budka w Kędzierzynie-Koźlu. Szef Platformy Obywatelskiej krytykował rządową walkę z pandemią. WIDEO

52

W sobotni poranek przed szpitalem powiatowym przy ulicy Judyma w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Podczas konferencji prasowej krytykował działania rządu w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Borysowi Budce towarzyszyli parlamentarzyści senator Danuta Jazłowiecka, senator Beniamin Godyla, poseł Rajmund Miller, poseł Tomasz Kostuś, a także radny wojewódzki Robert Węgrzyn, radny miejski i zarazem szef PO w Kędzierzynie-Koźlu Michał Nowak oraz radny powiatowy i członek zarządu powiatu Paweł Masełko.

– Dzisiaj, po roku walki z pandemią potrzebne są konkretne rozwiązania, które naprawdę pomogą z nią walczyć. Jesteśmy po rozmowach z personelem medycznym, po rozmowach z osobami, które zarządzają szpitalami powiatowymi i one wszystkie wskazują na olbrzymi chaos w służbie zdrowia. Niestety, zamiast dodatkowych środków, które byłby przeznaczone na ratowanie zdrowia i życia, 2 miliardy poszły na tępą propagandę, 70 milionów na wybory, które się nie odbyły, handel respiratorami czy maseczkami stał się źródłem bogacenia się ludzi powiązanych z obozem władzy – mówił Borys Budka.

Robert Węgrzyn zreferował działania samorządu województwa ukierunkowane na wspierania służby zdrowia, natomiast Michał Nowak mówił o konieczności przywrócenia normalnie funkcjonującego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Relacja wideo:

52 KOMENTARZE

 1. Pragnę przypomnieć PO rządziła dwie kadencje i przeciętny Polak nic z tego nie miał. Teraz zarządza równie marnie a może i gorzej PIS który dokonuje kolejnego rozbioru Polski. To spotkanie liczyłem że miało być swoistym protestem przeciw decyzji wojewody w sprawie kozielskiego szpitala. Tak naprawdę był to jak p. Budka wielokrotnie użył zwrotu w kierunku PIS-u „zabieg pijarowski”. I to co tu było przed budynkiem kędzierzyńskiego szpitala to też taki zabieg. Tu tak naprawdę nie chodzi o zwykłego przeciętnego pacjenta tylko o możliwość powrotu na scenę polityczną. Tylko coś tam radny miejski na bąknął o Naszym problemie.
  Czyli nadal nikogo nie interesuje Nasza tu lokalna sytuacja. Że wojewoda choć brak mu argumentów znowu zamyka szpital mieszkańcom Naszego powiatu. Że p. Tudaj jako starościna nie oponuje tej idiotycznej decyzji wojewody. Mało tego nastawia pierś by otrzymać medal za obronność kraju …. Argumenty w tej sprawie same się nasuwają co wielokrotnie pisałem a więc : drugie co do wielkości miasto w województwie z jedynym szpitalem, ciężki przemysł w tym chemiczny, spory węzeł drogowy, spora ilość ludzi z różnymi schorzeniami w tym układu krążenia, oddechowego itp. Opole jako miasto posiada więcej szpitali lecz decyzja wojewody wynika z pozbycia się problemu ze stolicy województwa. Czy to jest w porządku ? I czemu nikogo z władz lokalnych to nie interesuje ? Czy ludzie tu mieszkający mają umierać na zawał serca, wylew i inne ciężkie choroby bo ważniejsze jest bezpieczeństwo Opolszczyzny ? Teraz możemy umrzeć na w/w choroby lub covid ot do wyboru !

 2. PO nieprawda, bo Partia Władzy wspaniałe daje sobie radę z pandemią. Wszyscy nam zazdroszczą jak sobie radzimy, słyszałem z ust Holeckiej. Prezydent Narciarz ogłosił przed wyborami zwycieztwo nad pandemią, ja to wszystko wiem.

  I teraz tak, przyjedzie oPOzycja do Obajtkowa i nam tu mówi jak mamy żyć, a my chcemy być wolni od LGBT i innych dewiacji. Chcemy rzetelnych Wiadomości i chętnie damy 3,5mld jak chce Prezes TVP, bo 2 mld rocznie to jeszcze mało by być jak BBC.

  PO, SLD, PSL to skompromitowane partie, które kradły i nasadzaly kolesi w Orleanie, Lotosie i KGHM, a PiS jest skromny, a jego kadry nie są nepotyczne i rodziny nigdy nie są zatrudniane.

  POlacy są nareszcie wolnymi ludźmi, rodziny są bogate, a wszystkie dzieci mają do dyspozycji 500zl miesięcznie, a roztropni rodzice chętnie decydują się na gromadkę dzieci, które nie chodzą już głodne i bose.

  Jeśli tylko gdzieś szkoła wymaga pomocy to premier Obajtek przyjedzie z farba i wałkiem wymaluje i naprawi. Czasem załatwi pracę byłemu księdzu, którego prymicje świętowała pani Premier. Robi wszystko bezinteresownie i ciągle mu ktoś ziemię, wille czy apartamenty tania sprzedaje a nawet daruje.
  POdobno biznesmen z Torunia z lepkimi paluszkami na wydruki NBP jest na skraju nędzy, jego imperium medialno edukacyjne trzeszczy z braku środków. Dlaczego nie wspieracie misji jaka mu przyświeca?

  POdsumowujac, ja nie widzę tego kraju bez PiS i Sercem oddanemu Polsce Jarozbawcy. Zwyciężymy to jest oczywista oczywistość.

  • Po raz pierwszy z przyjemnością czytam, Rychu, Twoją merytoryczną wypowiedź: prawda, sama prawda, tylko prawda! I nic ująć, nic dodać!

  • Oj ludzie wy nie widzicie cynizmu i sarkazmu Rycha. On z was szydzi. To nie jest tak że Rychu nagle dostał olśnienia i zmienił pogląd. A wy dalej wierzycie w dobro PIS-u nie zauważacie jak już jesteście zaślepieni. Czas zdjąć ciemnie okulary przez które nie dostrzegacie ważnych spraw. Czas też na zmiany, na uczciwych i rzetelnych polityków, którym będzie zależało na kraju i obywatelach. To nie PIS, nie PSL, nie PO, nie SLD.
   Czas na nowe bo ci przez te trzydzieści lat rozpasania nic dla nas nie zrobili !

  • Potem się człowiek zastanawia kto głosuje na PIS, a to zwykli idioci którzy nie potrafią wykryć sarkazmu.

   • Znalazł się platfus co wszystkie rozumy pozjadał. Potem się taki matoł dziwi, że platfiuty dostają po tyłku w każdych wyborach, za tą nienawiść i kpiny ze zwykłych ludzi. Elity od siedmiu boleści.

    • Bo elity są od rządzenia, a kmioty od robienia. Na nasze nieszczęście wprowadzili demokrację i byle parias ma prawo wyboru równe inteligentowi.

 3. Jak zwykle POKO tupie i marudzi nic nie umiejąc w zamian zaproponować. Nudne to już jest. Co zrobiło POKO dotychczas celem zwalczania pandemii. ABSOLUTNIE NIC !!! ZERO DZIAŁAŃ !!!! :)))

  • Co ty człowieku za brednie wypisujesz? Ani PiS ani PO mnie nie przekonuje ale czy opozycja ma swojego ministra zdrowia albo ministra spraw wewnętrznych i administracji że to opozycję probujesz rozliczać co zrobila w walce z pandemią? To chyba oczywiste kto zarządza tym krajem (jak domniemam na twoje zlecenie). Tak sie akurat składa że jak caly świat (wraz z opozycją) mowil że trwa pandemia i nie można robić wyborów to duda i morawiecki oglaszali koniec pandemii wirusa którego już nie musimy się bać, otworzyli szkoły, otworzyli sauny i kasyna, zamkneli sklepy a w kościele siedzi człowiek na człowieku no to mamy co namy….

   • Nikt nie zarządza tym krajem na moje zlecenie. :)) Masz chorą wyobraźnię :))
    W trakcie wyborów, gdy pani 5% nie mogła przeskoczyć owe 5% to według opozycji wirus zagrażał wyborom, jak zmieniono kandydata na Don Szambo to z wirusem absolutnie nie było problemu :)) Zapomniało się Tom ! :)) Kto krzyczał by otworzyć handel, sauny, kasyna itd niby w obronie przedsiębiorców :)) Wspierał organizację spacerów i wszem wobec ogłaszał od początku, nie ma KORONA WIRUSA :)) TOTALNA OPOZYCJA !!! :)) POKO :))

 4. Jak to odpowiedziała pani była kandydatka na prezydenta zapytana jak platforma walczy z pandemią?
  – patrzymy co robi PIS i zaraz to krytykujemy.. czyli „program” nadal jest aktualny.
  A poza tym ten krewniak Gargamela mógłby powiedzieć w końcu coś o czym cokolwiek wie, na przykład jak to było z wyborami w Gliwicach gdzie w ostatniej chwili wywalił z listy ustalonego kandydata aby wkręcić tam swoją żonę?

 5. Krytykować wszystko i wszystkich zawsze można ale budować i współpracować dla przyszłości tego kraju to już Nie. Wyborców interesują ludzie czynu ale nie anty wszystko więc jest mi tylko przykro z naszych polityków.

 6. Poparcie spada to teraz trzeba jeździć po Polsce i robić zamęt .
  Narzekać i mówić że wszyscy winni a my wiemy lepiej .
  Tylko co wy byście zrobili w tej sytuacji ?

 7. Pan wypierdek ma uwiąd polityczny.A walka POpieprzonych,by szpital nie zostal przemianowany na covid-w minionym tygodniu pokazuje jaki to zespół debili.

 8. Pan Przewodniczący Budka NIE wspomniał że: na terenie KK co najmniej od czerwca cudem jest zarezerwowanie terminu do lekarza specjalisty, nie wspomniał także o braku karetek w powiecie (w oczekiwaniu na ambulans zmarła bliska mi osoba). Nie powiedział, że jak dzwoniło się w tamtym roku w weekend w punkt 18 do Punktu Nocnej i Świątecznej Pomocy, to pielęgniarka jedynie co mogła, to przeprosić, bo lekarz dyżurny utknął w korku. Nie było w mowy również o tym, że dla wielu chorych jedyną poradą tego punktu było zalecenia brania węgla i paracetamolu. Nie słyszałem by choć zająknął się na temat, że na Judyma, po mimo zapewnień władz samorządowych, cudem jest skonsultowanie się z pediatrą, gdy dziecko niedomaga.
  Panie Przewodniczący Budka i reszta hałastry, rozmawialiście z personelem medycznym, tak? To chociaż powinniście widzieć, żeby nie organizować tego przedstawienia na podjeździe dla pojazdów pogotowia. Pani Senator Jazłowiecka – zamiast frazesów może przytoczyłaby nazwy tych projektów ustaw, zapewniam Panią, że ludzie tutaj mają Internet i niektórzy z chęcią zapoznaliby się z tymi propozycjami na ISAP-ie. Ma Pani wyższe wykształcenie od 30 lat „stołkuje” w biznesie i administracji, a nie pamięta paru nazw. Wstyd. Inna para kaloszy – dlaczego w zdominowanym przez PO sejmiku wojewódzkim nie podjęto uchwały, która piętnowałby decyzję wojewody, co do ustanowienia tutaj szpitala Covidow-ego. Przecież to WAS, wybrańców narodu nic nie kosztuje, a poszedłby sygnał o złym rozplanowaniu sieci szpitali epidemicznych. Dlaczego ? Bo macie to w nosie…
  Mówicie, że innym zależy tylko na stanowiskach i wpływach. Natomiast ja widziałem, jak Pan Radny Węgrzyn nadskakiwał i giął kark przed partyjną górą, tak samo, jak swego czasu Poseł Hoffman przed Kaczyńskim. Ta sama czołobitność, te same spojrzenia z tylnych rzędów.
  Jesteście PR-ową wydmuszką, nie powiedzieliście nic konkretnego, nic co pomogło by zmienić stan służby zdrowia. Powielacie tylko wyświechtane frazesy, hasła z „warszafki”, które w Polsce powiatowej tracą na ostrości. Tragiczne jest, że ten teatrzyk urządzacie sobie na nieszczęściu obywateli.

 9. Jeszcze Lenina brakowało w tym Pacanowie. Przynajmniej królewna śmieszka z kumplem się spotkała. Jedno warte drugiego.

 10. To bardzo zasmucające że pan radny Paweł Masełko uważany przez wielu za przyzwoitego człowieka ,zadaje się z tym środowiskiem. Jestem bardzo rozczarowany i wezmę to pod uwagę przy najbliższych wyborach samorządowych. Dziękuję za uwagę.

  • Pan radny, członek zarządu powiatu pan Masełko zadaje się z grupką przegranych politycznie. Żałosne. Prezydentem, parlamentarzystą, czy też starostą mimo aspiracji nie zostanie. Do tych funkcji będą aspirować inni. Przekona się, a dotychczas w jego pracy samorządowca rewelacyjnych sukcesów specjalnie nie widać.
   Rowerek z banerkiem i gadka szmatka mu nie pomoże. Przystępować do partii, która jest w rozsypce i za każdym dniem traci poparcie jest nieroztropne i skazane na niepowodzenie.

 11. Jan Sztaudynger trafnie określił takie towarzystwo w jednej ze swoich fraszek – ” Krytycy – impotentów wierną fotografią , wiedzą co i jak – sami nie potrafią…” Dziękuję za uwagę.

 12. Paweł nie wstyd Ci z bankutami politycznymi się zadawać. Pamiętaj, że z tym towarzystwem kariery nie zrobisz. Oni myślą przede wszystkim o sobie. Jesteś potrzebny im tylko jako statysta. O dobrych i wysoko płanych stołkach w naszym powiecie nie decydują ludzie widoczni przed kamerą wideo. Na stołek starosty nie wpuszczą i w przyszłych wyborach jedynki na listach nie dadzą.

 13. Oj głupi ludzie ! Ślepota polityczna która Was toczy zabiera wam rozum czyli logiczne myślenie. Dla Was ważne jest by wzajemnie się opluwać zwolennicy PIS-u do PO-wców i odwrotnie. Was już oprócz tej brutalnej i syfiatej polityki nic nie interesuje. Zauważycie prawdziwy problem jak już będziecie mieli ręce w przysłowiowym nocniku. Jak zaczniecie umierać, chorować a więc będzie problem z leczeniem szpitalnym dopiero otworzycie oczy lecz może być już za późno. No cóż głupi ludzie kłóćcie się dalej która partia ważniejsza !

 14. Ostatnie tchnienia P(arszywej) O(pozycji). Nie udało się Szetynie i Ryżemu, ale udało się radca prawnemu. Buźka grabarzem. W końcu mogą odtrąbić jakiś sukces.

 15. To jest tak jak w Klerze Smarzowskiego – budowa kościoła, zbieranie pieniędzy na budowę, ale budowanie tak żeby budowa szybko sie nie skończyła, to samo tutaj ale w taki sposob żeby ludzie to kupili, ale obietnice spełniać tak żeby one nigdy do końca nie zostały zrealizowane, teraz mamy takie czasy że już nikomu nie zależy na Polsce, na dobru obywateli, liczy się kto rozdaje karty i kto siedzi przy stole, cała reszta się nie liczy, a virtualnie można obiecac/dać wszystko.

 16. Nie po to Polacy to naród wybrany w głupocie, żeby rządzili inteligenci. Rządzić ma swój człowiek, taki sam jak ja złodziej czy bogobojny katolik. Nieważne, że rząd może narobić suwerenowi na talerz, on i tak wie spokojnie na kogo zagłosować.
  Stara zasada Kurskiego mówi Teraz K**** My

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj