Bookcrossing w Kędzierzynie-Koźlu. Teraz w każdej chwili można sięgnąć po dobrą książkę

3

Od dziś nie trzeba stać w kolejce po książkę lub czekać na godziny otwarcia biblioteki. Teraz każdy, kto ma ochotę poczytać dobrą literaturę, będzie mógł po prostu przyjść na plac przed filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej i wybrać sobie książkę z wolnostojącego regału.

W ramach Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zrealizowała inicjatywę mieszkańca naszego miasta dotyczącą utworzenia miejsca, w którym będzie można wybrać i poczytać dobrą książkę. Tak właśnie tuż przed filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej powstała „Zaczytana ławeczka”, czyli minibiblioteczka, z której każdy może wypożyczyć sobie książkę.

– Książki są dostępne przez cały dzień i całą noc. Każdy, kto chce, może sobie zabrać każdą z nich. To inicjatywa mieszkańca miasta, który zwrócił się do nas, aby zrealizować taki pomysł. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić jego prośbę i mamy nadzieję, że biblioteczka będzie służyć mieszkańcom miasta. Książki tutaj będą cały czas dostępne, a my, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, będziemy dbać, aby zawsze były to świeże i atrakcyjne pozycje – mówi Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

W symbolicznym otwarciu wzięli udział kierownik biura informacji i promocji miasta Teresa Głuszek, dyrektor MBP Izabela Migocz oraz mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, w tym również w mocnym składzie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5.

– Ciesze się, że coś takiego powstało w naszym mieście. Będę na pewno często tu przychodzić – mówi Władysława Sławska-Kiełtyka.

W biblioteczce znaleźć można książki o różnej tematyce, m.in.: książki dla dzieci, literaturę piękną i literatura popularno-naukowa. Pracownicy biblioteki będą również zwracać uwagę na to, co mieszkańcy najczęściej czytają i na tej podstawie dobierać książki.

3 KOMENTARZE

  1. Fajnie i ciekawa inicjatywa. Tylko żeby to nie zostało zniszczone i książki żeby wracały na swoje miejsce po przeczytaniu, a to z ludźmi różnie bywa niestety

  2. Mieszkamy tu,tu,tu w Polsce,NIE WSTYDŻMY się NASZEGO języka polskiego!To promowanie na siłę w nazewnictwie języka obcego i to jeszcze przez bibliotekarki jest to żałosne!!! Mikołaj Rej się w grobie przewraca!

Skomentuj