Bomba ekologiczna w Skarbimierzu. Na pomoc ruszyli kędzierzyńscy strażacy

1

We wtorek poleceniem Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej strażacy z Jednostki Ratownictwa Chemicznego z Kędzierzyna-Koźla interweniowali w Skarbimierzu Osiedle. Na jednej z działek ujawniono zbiorniki z nieznanymi substancjami. 

Brzescy policjanci uzyskali informacje, że na jednej z działek gromadzone są substancje nieznanego pochodzenia. Przybyłe służby ujawniły około 2000 zbiorników o pojemności 200 i 1000 litrów. Jako pierwsi do działań ruszyli strażacy z Brzegu. Po wstępnym rozpoznaniu postanowiono wezwać grupę chemiczną.

Na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Wrocław 3” oraz Jednostkę Ratownictwa Chemicznego z Kędzierzyna-Koźla. W działaniach uczestniczy również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz policja. Strażacy pobrali próbki ze zbiorników i przystąpili do analizy składu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to mieszaniny różnego rodzaju olejów i farb. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

1 KOMENTARZ

  1. import za przyzwoleniem obecnych władz, nie zdążył jedynie ich spalić, Polska to obecnie ziemia obiecana

Skomentuj