czwartek, 25 kwietnia 2024 11:29

Bolesna porażka ZAKSY. Mistrzowie Polski w fatalnym stylu ulegli Stali Nysa

W piątej kolejce rozgrywek PlusLigi doszło do derbów Opolszczyzny. Mistrzowie Polski po słabym meczu musieli uznać wyższość PSG Stali Nysa.

Drużyna z Nysy notuje świetny start sezonu i przed spotkaniem z mistrzami Polski wyprzedzała w tabeli ekipę z Kędzierzyna-Koźla, ale doświadczenie i skład przemawiał zdecydowanie za naszym zespołem. Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki, ale w połowie seta nasz zespół odnotował przestój w grze, którzy miejscowi bezlitośnie wykorzystali. Stal szybko odskoczyła na kilka punktów i nie dała sobie wyrwać prowadzenia, zwyciężając do 21.

Wydawało się, że po przegranej ZAKSA szybko zdoła opanować sytuację na parkiecie. W drugiej odsłonie nasz zespół prowadził już czterema oczkami (4:8), ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. W szeregi naszego zespołu wdarła się nerwowość, a rozpędzeni gospodarze nie zwalniali tempa i zasłużenie zwyciężyli do 22.

Gracze z Nysy w świetnym stylu rozpoczęli trzeciego seta i kibice z Kędzierzyna-Koźla mogli tylko przecierać oczy, widząc grę ZAKSY. Nasz zespół zdołał co prawda odrobić stratę, aby po chwili znów oddać pole rywalom. Ekipa z Nysy do końca spotkania kontrolowała grę i zwyciężyła 3:0.

PSG Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:20).