Bokserzy Chemika Kędzierzyn-Koźle wywalczyli z siedmioma medalami Mistrzostw Opolszczyzny

5

W miniony weekend w hali AZS w Nysie odbyły się V Mistrzostwa Opolszczyzny w Boksie Olimpijskim kobiet i mężczyzn. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Chemika Kędzierzyn-Koźle, którzy z imprezy wrócili z siedmioma medalami.

Łącznie w zawodach wystartowało około 60 zawodników reprezentujących osiem klubów: Akademicki Związek Sportowy Boks Nysa, Opolski Klub Bokserski Odra Opole, Kuźnia Boks Opole, Kontra CTP Nysa, TS „Chemik” Kędzierzyn-Koźle, Profesjonalny Klub Bokserski PRO FIGHT Zawadzkie, Fight Club Lech Zamorski Brzeg, SKS Orlik Brzeg. Klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowało 7 zawodników którzy wywalczyli trzy złote krążki i po dwa medale w kolorze srebra i brązu.

W finałowej walce juniorów do 71 kg doszło do bratobójczego pojedynku, w którym mierzyło się dwóch reprezentantów Chemika, ostatecznie Dominik Przywara pokonał Jakuba Kremsera. Złote medale wywalczyli seniorzy, Jakub Krysiak zwyciężył w kategorii 86 kg, w finałowej walce pokonując Krzysztofa Wolskiego z Odry Opole, a startujący w sześć kilogramów cięższej kategorii Kamil Krysiak wygrał w finale z Marcinem Mysiakowskim z Nysy.

Srebrny medal przypadł w udziale Markowi Roszkowskiemu, a na najniższym stopniu podium stanęli Marek Hudzik i Rafał Jędraszczyk. Trenerami naszym bokserów są Rafał Przywara i Ireneusz Przywara, a fizjoterapeutą drużyny Wojciech Kocieniewski.

5 KOMENTARZE

  1. Wadziszowe plemię lansuje się tu i tam. A taki matołek z niego był, z trudem podstawówkę skończył tak jak i jego kamrat Tyci.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj