Boisko w Większycach już po remoncie, ale piłkarze zagrają tu najwcześniej na wiosnę

3

Sympatycy czwartoligowca z Większyc z utęsknieniem wyczekują powrotu swojego zespołu na domowy obiekt. Najwyżej grający zespół piłkarski z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego najpierw występował gościnnie na stadionie przy ulicy Chrobrego w Koźlu, a obecnie występuje na obiekcie znajdującym się w Reńskiej Wsi. Długo wyczekiwany remont boiska w Większycach co prawda zakończył się już wiosną, ale piłkarze muszą jeszcze poczekać na zakorzenienie się murawy.

Saga z przebudową boiska w Większycach ciągnęła się od kilku lat. Działacze i sympatycy klubu przez długi czas nie mogli przekonać władz gminy do zainwestowania w obiekt. Wiosną 2014 roku piłkarze z Większyc wywalczyli awans do czwartej ligi i od tego czasu nie mogą w pełni korzystać z przywileju rozgrywania meczu w roli gospodarza. Zespół najpierw występował gościnnie na stadionie w Koźlu, a od kilku sezonów gra na stadionie gminnym w Reńskiej Wsi.

Dopiero w 2020 roku ogłoszono przetarg na przebudowę boiska. Inwestycja warta niespełna 820 tysiące złotych (290 tysięcy wynosiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu) zakładała wyrównanie terenu, utworzenie nowej murawy, budowę trybun i oświetlenia. Tak zmodernizowany obiekt ma pozwolić klubowi na rozgrywanie czwartoligowych spotkań przed własną publicznością.

Po spadku Chemika Kędzierzyn-Koźle drużyna z Większyc jest jedynym reprezentantem naszego powiatu na szczeblu czwartoligowym. Sympatycy klubu liczyli na to, że jesienią wreszcie będą mogli dopingować zespołowi na własnym obiekcie, ale tak się nie stanie. Murawa boiska nie nadaje się jeszcze do rozgrywania na nim spotkań piłkarskich. Jesienią zespół z Większyc swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał w Reńskiej Wsi, dopiero wiosną będzie mógł zadomowić się ponownie na własnym obiekcie, o ile do tego czasu boisko będzie gotowe.

3 KOMENTARZE

  1. Przepraszam że pytam, ale coś rzadzi – utka ta trawa? Czy został zrobiony drenaż i nawodnienie, bo coś kiepsko to wygląda i co robią te chaldy ziemi obok boiska? W razie ulewnych deszczy całe błoto spłynie na płytę.

  2. … Czy widzieliście państwo jak wygląda to boisko po opadach deszczu… Ukorzenienie trawy nic tu nie da… To jest fuszerka wykonawcy…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj