Boiska, bieżnie i rzutnia. Nowy kompleks sportowy w Śródmieściu Kędzierzyna-Koźla gotowy

2

W Kędzierzynie-Koźlu powstał kolejny kompleks sportowy na miarę XXI wieku. Nowoczesny obiekt wybudowano przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Od teraz uczniowie ze Śródmieścia będą ćwiczyć na bezpiecznej i przyjaznej nawierzchni. Po starych asfaltowych boiskach zostały już tylko wspomnienia.

Przyszkolna infrastuktura całkowicie zmieniła wygląd i funkcjonalność, przeobrażając się w arenę sportową z prawdziwego zdarzenia. Zniknęła zniszczona nawierzchnia, stare pordzewiałe bramki i kosze. W ich miejsce pojawiło się boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne z bezpieczną nawierzchnią do gry w koszykówkę czy siatkówkę. Szkolny kompleks uzupełnia bieżnia, bieżnia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i piłkochwyty.

Teren wokół kompleksu sportowego został zagospodarowany i ogrodzony na nowo. Komfort użytkownikom zapewnią nowe ławki, stojaki na rowery, oświetlenie i kosze na śmieci. Koszt budowy zaplecza sportowego przy PSP nr 6 wyniósł niespełna 1,4 miliona złotych.

2 KOMENTARZE

  1. Moja „siódemka” wyglada jak nigdy, za komuny był tylko jeden asfalt. Kolana i łapy pozdzierane były co miesiąc ….wybudowali, ale nie ma jak korzystać, ot czasy się porobiły !!!

Skomentuj