Bohaterami tej wystawy są pracownicy naszego szpitala. Zdjęcia zrobiono w szczycie pandemii

20

Wystawa jest elementem projektu multimedialnego Agnieszki Pospiszyl i Adama Liszki pt. „My z Covidowego”. Dokumentuje on rzeczywistość szpitala „covidowego” z Kędzierzyna-Koźla – od środka – słowami osób tam pracujących. Wypowiedzi pracowników pokazują codzienną walkę z pandemią od 16 marca 2020 roku. Walkę o życie Pacjentów, strach, smutek, ale i radość. Wątpliwości, ale i codzienny trud. Słowem – świadectwo czasu pandemii.

Projekt pokazuje wysiłek, skutki osobiste i społeczne jakie ponoszą pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19. Forma i środki reportażowe nie mają na celu epatowania heroizmem, bo takich przekazów jest dosyć dużo i wykrzywiają spojrzenie na pracę w czasie pandemii. Zależy nam na ukazaniu rzeczywistego wymiaru pracy i jej skutków dla konkretnego pracownika szpitala, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Pomysł wynika z wnikliwej obserwacji różnych aspektów walki z pandemią, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Materiał został zrealizowany w formie krótkich wywiadów audio, w połączeniu z portretową sesją fotograficzną. Projekt jest niekomercyjny i realizowany z przekonania o potrzebie dokumentowania czasu pandemii.
Projekt otrzymał nagrodę OPOLSKA MARKA 2021 w kategorii „Opolskie się wspiera!”. Został także objęty patronatem honorowym Polskiej Federacji Szpitali i Opolskiej Izby Lekarskiej.

Realizacja wystawy była możliwa dzięki dotacji otrzymanej z Opolskiej Izby Lekarskiej. Wystawa ma swój wernisaż 4 października br. o godz. 17.45 w holu głównym Domu Kultury Chemik. Ekspozycję można oglądać równocześnie od 4 do 31 października w Domu Kultury Chemik i Domu Kultury Koźle.

20 KOMENTARZE

  1. Zgadza się są to bohaterowie pierwszego planu walki z tym paskudztwem o życie. Ludzie szczepcie się to nie jest jakaś propaganda, testowanie, wszczepianie jakis dziwnych wynalazków to jest walka o normalność.
    O życie ludzi starszych i młodych o wolność… Amy ludzie powinniśmy tym którzy w pocie czoła z zangażowaniem i narażeniem wlasnego zdrowia i życia ratują innym życie powiedzieć DZIĘKUJEMY !

    • To jest lekarstwo na zycie. Zwlaszcza jak to napisales dla ludzi starych, A zwlaszcza tych co maja multum innych dolegliwosci. To jak gwozdz do trumny ale co ja tam wiem., pewnie nie tylko w mojej rodzinie umieraja akurat po szczepieniu. Czlowieku wyjdz przez okno z 10pietra prosze… bo jeszcze ktos przez cb kipnie (ze starosci a jak..) Ja nie namawiam ludzi zeby sie nie szczepili (twoja sprawa) ale takimi paskudami jak ty gardze. Bo prawda taka ze widzisz tylko swoj czubek nosa, idz po 3 dawke i jedz na te wakacje moze sobie cos uswiadomisz ze to wszystko jest poyebane a nie normalne.

    • A nie od tego sa lekarze? myslalem ze tylko maja przepisywac recepty na nowe leki z ktorych maja fajne profity w postaci wycieczek premi i innego rarytasu nie dla plebsu. Szkoda ze tak sie nie promuje dzisiejszej patologi szpitalnej.

  2. Ale juz nikogo nie namówicie do eksperymentu medycznego zwanego dla zmylenia szczepionką. Ci co chcieli to wzięli. Macie coraz gorsze i głupsze pomysły… zdjecia w szczycie pLandemii? Dobre sobie, przebralo sie paru medyków i wielkie mi halo… żałosne no ale co się dziwić…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj