Blisko pół tysiąca Mikołajów przebiegło ulicami Koźla. FOTOREPORTAŻ

3

Już po raz ósmy w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Bieg Mikołajkowy. Trasę o długości 10 kilometrów pokonało prawie 500 zawodników.

Uczestnicy zawodów wystartowali punktualnie o godzinie 14. Biegacze mieli do pokonania dwie pętle o długości 5 kilometrów, które prowadziły ulicami Koźla i częściowo parkiem. Na starcie imprezy stanęło blisko 500 zawodników, wśród nich znalazła się m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Najszybszym uczestnikiem biegu był kędzierzynianin Przemysław Chatys, który potrzebował 33 minut i 24 sekund na pokonanie trasy. Drugi był Roberto Dmiccoli (33:44), a na najniższym stopniu podium stanął kolejny kędzierzynianin Łukasz Błach (34:34).

Wśród pań bezkonkurencyjna była Kelli Smith, żona zawodnika Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która odnotowała czas 37 minut i 52 sekund. Druga była Karolina Obstój z Kiełczowa, trzecia była Magdalena Giet z Dziergowic (40:33).

3 KOMENTARZE

  1. Super fajnie, tylko cały problem z biegiem polegał na jego organizacji. Zero informacji dla mieszkańców przed biegiem ani w jego trakcie. Kompletnie zamknięte centrum Kozla bez jakiejkolwiek możliwości ominięcia tego cyrku. Zamiast ogarniętych przedstawicieli organizatora można było porozmawiać jedynie z jakimiś dziećmi. I to wszystko w sobotę, w godzinach największego szczytu komunikacyjnego, gdzie jest możliwość zrobienia pętli wzdłuż parku, ewentualnie pozostaje dębowa. Ale niestety organizator nie wpadł na to. Dziwi mnie również postawa urzędu miasta który przecież musiał się na to zgodzić.

    • No właśnie czemu nie było żadnych informacji że ulice będą zamknięte. Ktoś to ogarnia? czy tylko amatorszczyzna musi być?

Skomentuj