Blisko 50 tys. zł – to efekty pierwszego liczenia pieniędzy zebranych dla WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu

2

Jest wstępny rezultat niedzielnej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Do puszek trafiło co najmniej 46 tys. zł. Liczenie pieniędzy nadal trwa, wciąż można także licytować w aukcjach internetowych oraz przekazać pieniądze poprzez eSkarbonkę – kliknij, aby przejść.

Wolontariuszy WOŚP wczoraj można było spotkać praktycznie na wszystkich osiedlach Kędzierzyna-Koźla. W sumie na ulice wyszło ich 103. Mimo panującej pandemii, mieszkańcy chętnie uczestniczyli w kweście.

– Dzień dzisiejszy zakończyliśmy kwotą 46 522 PLN, ale to nie koniec. Wynik ostateczny wkrótce, musimy podsumować wszystkie nasze działania – przekazał Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

„Finał kończymy z wynikiem 127 495 626 zł” – poinformowała fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilka minut po północy w poniedziałek. To więcej o ponad 12 milionów złotych niż w ubiegłym roku.

2 KOMENTARZE

    • A czego ma nam być wstyd. Nie każdy sypie do WOŚP, ludzie wspierają też inne organizacje lub małe cele. Trzeba to uszanować.

Skomentuj