Blisko 150 pracowników urzędu miasta przebadanych. COVID-19 potwierdzono u dwóch osób

10

Przeprowadzone wśród pracowników badania skutecznie zahamowały ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w budynku głównym Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. Testom na COVID-19 poddano 148 osób. Pozytywny wynik potwierdzono u dwóch, które zostały objęte kwarantanną. Do tej pory w UM odnotowano łącznie 15 przypadków zachorowań.

Wymazy pobierano przez 5 dni (od 05.06 do 09.06) w przyszpitalnym laboratorium w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie o wyznaczonej godzinie zgłaszało się do niego około 30 urzędników. Badania były reakcją na stwierdzone wcześniej zakażenie wśród pracowników magistratu.

W związku z negatywnym wynikiem testów na koronawirusa u zdecydowanej większości pracowników od przyszłego tygodnia główny budynek urzędu miasta zostanie ponownie otwarty dla mieszkańców. W dalszym ciągu będą jednak obowiązywały szczególne środki ostrożności. Na parterze zostanie uruchomiony punkt recepcyjny, gdzie staną specjalne urny na dokumenty. Przy stanowisku obsługi będzie mogła znajdować się tylko jedna osoba, a mieszkańcy nie będą przemieszczać się po budynku poza wyznaczony obszar. Ponadto klienci są zobowiązani do zakrywania ust i nosa, używania rękawiczek, zachowania wymaganej odległości 2 metrów, stosowania płynu do dezynfekcji oraz poddania się zdalnemu pomiarowi temperatury ciała.

10 KOMENTARZE

  1. W K-K powinni zostać przebadani również pracownicy US, ZUS, przedszkoli, żłobków oraz szkół (tych, w których uczniowie zdają obecnie maturę).

    • Oj tam, oj tam. Jeszcze niedawno byli tacy na forum, ktorzy twierdzili że COVID-19 to taka lepsza grypka i nie czego się strachać. Aż tu nagle larum się podnosi i żądają badania w us, zus,przedszkolach, żłobkach oraz szkołach.

  2. Jak widać myślenie jest tylko o ludziach ,którzy nazywają siebie inteligencją. Lecz jak zaczyna się to teraz dostrzegać, że zakażeń coraz więcej jest wśród ludzi pracujących fizycznie (przede wszystkim fabryki, huty,
    budowy czyli tam gdzie jest duże skupisko pracowników oraz ludzi pracujących w usługach jak np. sklepy itd). Gdyż to oni pracowali narażając swoje zdrowie kiedy większość urzędników, nauczycieli… była w domach. Narażone są także osoby pracujące w służbie zdrowia, opiekunowie osób starszych w tym pracownicy hospicjów. Proszę również o nich pomyśleć. Ponieważ jak oni zachorują będzie sytuacja nie ciekawa.

  3. 12 pracowników juz w czwartek było chorych, są 2 kolejne pozytywne wyniki a tu nagle liczba 13 ?? Ktoś nie umie liczyc czy kolejne bajki nam podaje ??

  4. Ludzie pomyślcie trochę swoimi głowami. To jest lipa na skalę światową. Nosicie te maseczki a coraz więcej zachorowań. A jak ktoś już umiera to na koronawirus😂😂 nikt tego nawet nie sprawdza. Ocknijcie się ludzie i nie dajcie się nabierać na te bzdety jakie wam wciskają do głowy

  5. Kolega ma rację że to wielka lipa! Niema żadnego wirusa umieralność jest nawet nisza w tym okresie niż przez ostatnia dekadę! Nie widzicie do okoła kto zazwyczaj choruje, i nagle teraz pracownicy fizyczni górnicy oraz producenci dużych firm tylko bardzo dziwne ze ci ludzie przechodzą bez objawowo. Czyli o co chodzi, nagle pozamykane kopalnie 100% postojowego i te miliony ton węgla torę państwo kupiło z columbii zbieg okoliczności jak myslicie

Skomentuj