Biznes jest tu witany z otwartymi ramionami. Centrum Obsługi Inwestora już działa

4
Wstęgę przecinają prezydent Sabina Nowosielska i prezes KKPP Alicja Górska.

W historii dawnego budynku Naczelnej Organizacji Technicznej otwiera się nowa karta. W poniedziałek 4 września oficjalnie działalność rozpoczęło tam Centrum Obsługi Inwestora prowadzone przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy.

Symbolicznego przecięcia wstęgi przed wejściem do budynku dokonały prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska wraz z prezes KKPP Alicją Górską.

– Dziś nie wystarczą dobre tereny inwestycyjne. Kluczowa jest kompleksowa oferta wskazująca na gospodarcze obszary synergii, zaplecze naukowe otwarte na współpracę z przemysłem, możliwości kształcenia pracowników czy zaplecze społeczne. COI ma być miejscem, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne do prowadzenia działalności informacje, bazy danych, oferty doradcze, szkoleniowe, wsparcie w procesie realizacji procedur i budowania kadry – wyjaśnia prezes Alicja Górska.

Prezydent Sabina Nowosielska zwraca uwagę na ogromną pozytywną przemianę, którą przeszedł budynek. Zna go bardzo dobrze, bo sama jest członkiem SIPTChem.

– Planowaliśmy modernizację tego budynku właśnie z myślą o tym, aby stworzyć tu centrum inwestora, które będzie miejscem kompleksowej obsługi biznesu. Rezultat przerósł moje oczekiwania – nie ukrywa prezydent Sabina Nowosielska. – Liczę na to, że COI zbuduje własną pozycję i będzie dla nas wsparciem w budowie silnej gospodarczej marki Kędzierzyna-Koźla – podkreśla.

Dawna siedziba NOT została przejęta od Grupy Azoty ZAK. Obiekt przeszedł kompleksowy remont. Poza KKPP (wraz z Biurem Inkubatora Przedsiębiorczości i Biurem Nieruchomości) i COI siedziby mają tu także m.in. Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster oraz na powrót Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, czyli organizacja historycznie związana z budynkiem.

 

4 KOMENTARZE

  1. Niestety, ale cały KKPP nie ma szczęścia od samego początku, lokalizacja terenów przemysłowych była fatalna, teraz KKPP to tylko koszty, a ciągle wydają pieniądze na remonty, a inwestorów brak. Morawiecki ogłosił że chcę w całej Polsce zrobić tereny inwestycyjne (pomysł dobry), ale dla Kędzierzyna fatalny, KKPP tylko na tym straci.

  2. Jak nie będzie łącznika na wschodnią część KKPP (PPB, Elektrownia, Jokey itd.) z dokończonej obwodnicy miasta, to chemia nie będzie miała tu racji bytu. Kształci się, w chwili obecnej, młodych chemików. A PPB jest terenem, na którym wciąż firmy branży chemicznej są dominującymi. Część z nich prowadzącymi sprzedaż „na cysterny i tiry”. Dojazd na bramy wjazdowe do PPB jest nieoznakowany na kluczowych rozjazdach. Niemalże każdego dnia widać na ulicy Szkolnej te wozy i kierowców szukających pomocy. Pół biedy jak są to Polacy. Gorzej jak jest to np. Bułgar albo Rumun. Bez znajomości języka angielskiego. No i dopóki nie będzie dojazdu, oznakowanego dojazdu(!) z obwodnicy miasta na ulicę Energetyków (brama wjazdowa do PPB dla wozów ciężarowych), dopóty nie będzie tu inwestorów! Przemysł w tym mieście to nie tylko ZAK!!

Skomentuj