Biegowy weekend w Kędzierzynie-Koźlu. W sobotę zawody dzieci, w niedzielę XVI Maraton Odrzański

6

Szybowiec, ścianka wspinaczkowa, bezpłatne badanie wzroku, dmuchańce dla dzieci i spotkania z gwiazdami sportu to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów XVI Maratonu Odrzańskiego.

W dniach 27-28.10 na ulicach Kędzierzyna-Koźla zagoszczą biegacze z całego kraju. W sobotę w godzinach 10:00-12:00 odbędą się biegi dzieci i młodzieży z roczników 2003-2015. Udział w zawodach jest bezpłatny a zgłoszeń można dokonywać jeszcze mailowo oraz osobiście w dniu zawodów. Biegi dla dzieci organizowane są w ramach akcji „Mały, większy, największy – ZOSTAŃ MARATOŃCZYKIEM” promującej bieganie wśród dzieci i młodzieży.

Z kolei w niedzielę na ulice naszego miasta powróci Maraton Odrzański, którego trasa będzie przebiegała od krytej pływalni, wzdłuż Alei Lisa i następnie obwodnicą do ronda Milenijnego i z powrotem pod halę sportową. Zawodnicy będą mieli do pokonania cztery takie rundy.

Udział w imprezie zapowiedziało wielu znakomitych gości jak choćby Grażyna Syrek urodzona w Kędzierzynie-Koźlu olimpijka z Aten i wielokrotna mistrzyni Polski na dystansach od 5000 metrów do maratonu.

Najmłodsi uczestnicy biegów oraz młodzi kibice ucieszą się ze ścianki wspinaczkowej, dmuchańców i z możliwości obejrzenia prawdziwego szybowca, który przywiezie pochodzący z Kędzierzyna-Koźla, obecny wicemistrz świata, mistrz Europy, mistrz świata juniorów oraz wielokrotny mistrz Polski w szybownictwie, Tomasz Rubaj – pilot PLL LOT.

Sporo będzie działo się w hali Śródmieście, gdzie na mieszkańców będą czekać rozmaite stoiska tematyczne.Organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach, wspólnego kibicowania i do skorzystania z atrakcji, które czekać będą na mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w hali sportowej w Śródmieściu w najbliższą sobotę i w niedzielę od godziny 9:30.

Niedzielny bieg będzie się wiązał z utrudnieniami dla kierowców. Z ruchu zostanie wyłączony fragment al. Jana Pawła II na odcinku od krytej pływalni do skrzyżowania z al. Lisa i Armii Krajowej oraz część obwodnicy południowej aż do ronda Milenijnego. Objazd będzie prowadził ul. Gliwicką, Kozielską, Miarki, Damrota, 1 Maja, Stalmacha, al. Lisa. Kierowcy ciężarówek muszą się kierować drogą wojewódzką 408 w kierunku Gliwic i dalej ul. Mostową, Wojska Polskiego i al. Lisa. Wszystkie trasy objazdów zostały zaznaczone na poniższych mapach. Utrudnienia potrwają od godz. 8.30 do 15.30.

XVI Maraton Odrzański odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla.

6 KOMENTARZE

  • Śmiech na sali.To miasto kolejny raz udowadnia to iż jest aroganckie wobec kierowców.Kto wydał zgodę na zamknięcie drogi krajowej 40 ? Ten objazd to jakieś kpiny,ktoś ma ekologie po prostu w dupie (w tym mieście ekologia to temat tabu”zmiatany wielokrotnie pod dywan”)
   Tak to trzeba nazwać i mówić jak jest.
   Czy w całym Kędzierzynie-Koźlu nie ma dróg po których mógłby odbyć się ten bieg? Są i nawet po remoncie nadające się idealnie do biegania. Kierowcy muszą być zadowoleni to czemu biegacze mieliby nie być?
   No chyba że jest za wąsko …
   Z czasem życie samo zweryfikuje te wszystkie pseudo inwestycje drogowe.
   Jestem przeciwny organizacji takich imprez na drogach krajowych i wojewódzkich tak jak w tym przypadku.

 1. Remontuja drogi -źle ,wycinaja drzewa źle ,benzen-źle,robia w miescie jakas impreze-źle ciagle tylko narzekania.Droga byla zamknieta 6 godzin to az taki problem?

Skomentuj