Bieganie jest kobiece! Grupa facebookowa RunSistersKK jednoczy miłośniczki sportu

9

Biegają, wspierają się i motywują. Mieszkanki Kędzierzyna-Koźla jednoczą się w grupie facebookowej RunSistersKK. Już ponad sześćdziesiąt kobiet z naszego miasta dołączyło do tej sportowej społeczności. 

Bieganie to bardzo popularny sport, który wciąga coraz więcej osób. Już przyzwyczailiśmy się do widoku biegających ludzi niemal wszędzie, w lasach, parkach, na chodnikach. Pojawia się również coraz więcej grup biegaczy, którzy spotykają się, aby wspólnie pobiegać. Kobiety z naszego miasta postanowiły stworzyć damską społeczność, którą łączy jedna wspólna cecha… miłość do biegania. Panie z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zjednoczyły się na grupie facebookowej i umawiają się na wspólną aktywność. Założycielką grupy RunSistersKK jest Alicja Jankowska, kobieta, która kocha biegać i tą pasją zaraża innych.

Postanowiłam założyć grupę biegających kobiet, lecz nie po to, aby się odizolować się od mężczyzn, tylko stworzyć platformę, na której kobiety będą mogły się wzajemnie wspierać i motywować. Jesteśmy przecież mamami, córkami, żonami, mamy wiele wspólnych spraw. Widzę, że jest coraz większe zainteresowanie grupą i to mnie bardzo cieszy – mówi Alicja Jankowska.

Grupa RunSistersKK zrzesza ponad sześćdziesiąt kobiet w różnym wieku, które łączy miłość do biegania. Do tej niezwykłej wspólnoty może należeć zarówno doświadczona biegaczka, jak i osoba, która zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Każda kobieta może liczyć na poradę, wsparcie i zrozumienie. Panie na facebooku informują się wzajemnie, kto i gdzie biega, w każdej chwili można do biegaczek dołączyć.

9 KOMENTARZE

    • Poza tym kochać można wyłącznie Boga i ludzi, a jeśli ktoś uważa inaczej, tzn. że nie ma pojęcia czym jest miłość.

  1. Po co robić szum i pisać o tym, że ktoś chce sobie pobiegać. Ludzie, chcą babki biegać, niech sobie biegają. To samo z ParkRun, chcą to niech sobie biegają, ale po co pisać o tym…?

  2. W naszym mieście się tyle dzieje że naprawdę na KKK24 nie ma o czym pisać, więc i takim bzdurnym artykułem trzeba miejsce zapełnić.

  3. Dobrze, że założycielka grupy RunSistersKK zaraża bieganiem, a nie koronawirusem lub ostatnio POwracającą na salony chorobą przenoszoną drogą płciową.

Skomentuj