Biegacze opanują Śródmieście. W niedzielę półmaraton pamięci Jana Bułkowskiego

0

Szykuje się kolejny sportowy weekend w Kędzierzynie-Koźlu. Już w niedzielę około 200 biegaczy weźmie udział w pierwszym półmaratonie pamięci Jana Bułkowskiego. Wcześniej odbędą się imprezy biegowe dla dzieci, marsz pamięci Jana Pawła II oraz trzeci mini maraton Manhatan na dystansie 4,2 km.

Sportowa niedziela w Śródmieściu rozpocznie się już od godziny 9 od zawodów dla dzieci „Mały, wielki i największy – zostań maratończykiem”. Po nich odbędzie się rodzinny bieg z torbami, marsz pamięci Jana Pawła II oraz trzecia edycja mini maratonu Manhatan.

Głównym wydarzeniem będzie jednak pierwszy półmaraton pamięci Jana Bułkowskiego – wybitnego trenera lekkiej atletyki, który w ciągu kilkudziesięcioletniej pracy wychował wielu reprezentantów kraju oraz medalistów Mistrzostw Polski. Jan Bułkowski odszedł w kwietniu 2018 roku w wieku 81 lat.

W zawodach weźmie udział około 200 zawodników, którzy będą mieli do pokonania trasę o łącznej długości 21 kilometrów i 97 metrów składającą się z czterech pętli. Trasa wyścigu będzie prowadziła odcinkiem alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do krzyżówki z aleją Lisa – w czasie biegu zamknięty zostanie fragment alei Jana Pawła II, a kierowcy pojadą objazdami.

Uczestnicy biegu głównego na trasę wyruszą o godzinie 13.13. Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w imprezie i dopingu. Organizatorem wydarzenia jest Odrzańskie Konsorcjum, a patronatem honorowym imprezę objęła prezydent miasta i starosta powiatu.TRASA BIEGU.

 

Skomentuj