Biegacze opanowali centrum. W niedzielę maraton. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

14

Królewski dystans ponownie zagości w Kędzierzynie-Koźlu Już w niedzielę po ulicach Śródmieścia przebiegną zawodnicy XIX Maraton Odrzański. Z dystansem 42 kilometrów 195 metrów zmierzą się zawodnicy z różnych zakątków Polski. Biegacze przebiegną 8 rund, każda o długości 5,27 kilometra. Start biegu o godz. 9. przed halą sportową przy alei Jana Pawła II. Natomiast już w sobotę rozgrzewka, czyli V Mini Maraton Manhattan na dystansie 4,2 km. Poniżej mapka z zaznaczoną trasą biegu:

Zmiany dotyczą również kursowania autobusów. Komunikat Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego:

W dniach 23-24 października br. w związku z organizacją imprezy sportowej, nastąpią zmiany w trasach przejazdu linii nr 1, 2, 3, 5, 7, 12 i 13 w rejonie kędzierzyńskiego Śródmieścia.

Autobusy komunikacji miejskiej linii nr 1, 2, 5, 12 i 13 w dniach od 23 października od godziny 12.00 do dnia 24 października do godziny 18.00 będą kursowały w kierunku dworca kolejowego ulicą Damrota. Przystanek “1-maja Kosmos” zostaje w tym czasie wyłączony z użytkowania i przeniesiony na przystanek Ratusz przy ulicy Damrota.

W dniach od 23 października od godziny 12.00 do dnia 24 października do godziny 18.00 autobusy komunikacji miejskiej linii nr 2, 3, 5 i 12 nie będą obsługiwały przystanków Hala Sportowa zlokalizowanych przy ulicy Wojska Polskiego. Wspomniane przystanki zostaną tymczasowo przeniesione na ulicę Pionierów.

W dniu 24 października w godzinach od 8.00 do 18.00 autobusy komunikacji miejskiej linii nr 1 i 13 nie będą obsługiwały przystanków zlokalizowanych przy ulicy Wojska Polskiego. Wspomniane przystanki zostaną tymczasowo przeniesione na ulicę Stalmacha w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Mapki można zobaczyć tutaj.

14 KOMENTARZE

  1. A nie mogliby się ganiać gdzieś po lesie? Różne orliki stoją puste,stadiony zarastają,a w i tak trudnym komunikacyjnie mieście odcina się dojazd.A wiecie,że są tacy,którzy pracują w weekendy,i nie mogąc przedostać się przez system objazdów,spóźniają się do pracy?Bez obaw,entuzjaści biegów i kibice zawodników na pewno dojechaliby na przykład do kozielskiego parku i tam imprezowali wedle woli.Może ktoś z radnych sie zastanowi nad sensem paraliżowania ruchu w mieście?I ruszy wyobraźnią:na przykład babcia biegacza,zamieszkała przy trasie biegu,nagle zaslabła,trzeba ja wieźć do szpitala,a droga zamknięta do osiemnastej.

Skomentuj