Bieg Herbowy dla Miłoszka. Uczestnicy wesprą rehabilitację chorego 5-latka

1

W najbliższą sobotę na Dębowej odbędzie się I Bieg Herbowy dla Miłosza. Jego uczestnicy mają do wyboru trasy o długości 5 i 10 kilometrów. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na leczenie 5-letniego Miłosza Mrugały.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Koziołek z Kędzierzyna-Koźla. Bieg jest częścią tegorocznego Święta Herbowego gminy Reńska Wieś. Trasa poprowadzi dookoła jeziora w Dębowej, a uczestnicy mają do wyboru bieg na 5 i 10 kilometrów. Uczestnicy biegu głównego wystartują o godzinie 10, na 12 zaplanowano początek biegów dla dzieci.

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na leczenie Miłoszka Mrugały, który urodził się 12.10.2013 roku z zespołem wad wrodzonych kończyn górnych i dolnych. Rozpoznanie genetyczne wskazało artrogrypozę. Miłoszek od pierwszych tygodni życia jest intensywnie leczony, w maju ubiegłego roku przeszedł operacje bioder i stóp. Przez 9 tygodni był zagipsowany od pasa w dół, teraz przechodzi długą i ciężką rehabilitację. Marzeniem Rodziców jest, by synek chodził. Wierzą, że dzięki ludzkiej pomocy zostanie odniesiony sukces i Miłosz pokona bariery i wyzwania, jakie postawiło przed nim życie. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z pomocą”.

1 KOMENTARZ

Skomentuj