Biało-czerwony bieg w Kędzierzynie-Koźlu. W sobotę parkrun dla Niepodległej

0

Jak kraj długi i szeroki, w najbliższy weekend w całej Polsce organizowane będą uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. W świętowanie włączają się biegacze zrzeszeni w społeczności Parkrun Kędzierzyn-Koźle, którzy w sobotę organizują edycję specjalną cotygodniowego biegu na 5 kilometrów.

Parkrun jest największą masową imprezą biegową na świecie. Inicjatywa powstała w 2004 roku w Londynie i od tego czasu bardzo szybko podbija serca miłośników aktywnego wypoczynku na całym świecie. W ramach cyklicznie organizowanych zawodów w każdą sobotę uczestnicy parkrunu spotykają się na trasie o długości pięciu kilometrów. W 2015 roku do grona kilkuset miast gospodarzy tego wydarzenia na całym świecie dołączył Kędzierzyn-Koźle.

Najbliższa, 195. edycja parkrunu w Kędzierzynie-Koźlu poświęcona będzie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji organizatorzy zachęcają do ubrania się w biało-czerwone barwy i zabrania flagi, aby świętować na sportowo. Udział w biegu jest zupełnie darmowy, jego trasa prowadzi alejkami w kozielskim parku. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Skomentuj