Biało-czerwone święto przedszkolaków. Szósty festiwal pieśni i twórczości patriotycznej. ZDJĘCIA, WIDEO

3

Już po raz szósty przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla wzięły udział w festiwalu pieśni i twórczości patriotycznej. Maluchy prezentowały swoje talenty na deskach Domu Kultury Chemik.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział sześć miejskich przedszkoli (5, 8, 9, 22, 24 i 26). Maluchy przez kilka tygodni szlifowały swoje programy pod okiem nauczycielek. Przedszkolaki śpiewały piosenki patriotyczne, prezentowały tańce oraz recytowały wiersze. Jury festiwalowe, w którego zasiadły dyrektorki przedszkoli doceniło wysoki poziom artystyczny oraz zaangażowanie maluchów, nagradzając wszystkich uczestników wyróżnieniami.

Zdjęcia: Tobiasz Zuzański

3 KOMENTARZE

  1. Zacznę od definicji patriotyzmu : Patriotyzm, szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość do poświęcenia się dla niej i narodu, stawianie dobra własnego kraju ponad interesy partykularne bądź osobiste. Poczucie silnej więzi emocjonalnej i społecznej z narodem, jego kulturą i tradycją.
    Od wielu lat szerokim echem mediów również z ust polityków słychać słowa: patriotyzm, nasi przyjaciele lub sojusznicy, rodzina itd. Te słowa zaczynają brzmieć pusto zwłaszcza w ustach polityków drwiąc sobie ze społeczeństwa. Niestety nasze społeczeństwo coraz bardziej chamieje co czasem widać w mediach społecznościowych ale również w codziennym życiu jak ludzie się zachowują, jak ludzie się do siebie odzywają. Niestety winę za to ponoszą: media, politycy, przedstawiciele religijni – ich poglądy mają na nas wpływ…. Obserwując to co nas otacza czasem zastanawiam się i zadaje sobie pytanie : dlaczego mam być patriotą ? Za co mam kochać Polskę ? Zadajcie sobie ale szczerze te same pytania, nie patrząc na polityków i co oni mówią w mediach, ale i media co wam wmawiają oraz ksiądz na mszy…

    • Zacznij od zdefiniowania na własny użytek pojęcia miłości. Jeżeli uważasz, że kochać można tylko za coś, to jest to raczej smutne. Czy rodzice kochają dziecko za coś a dziecko rodziców też za coś, czy może raczej bezinteresownie? Kochać tzn. dawać (nie coś a siebie, swój czas) a nie brać. Wydaje się to oczywiste ale nie dla wszystkich niestety.

Skomentuj