Bezwzględny zakaz używania wody z Odry do pojenia zwierząt. Komunikat dla rolników z naszego regionu

7

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało bezwzględny zakaz używania wody z Odry do pojenia zwierząt. W związku z masowym śnięciem ryb w tej rzece rolnicy powinni powstrzymać się także od korzystania z jej dopływów. Do czasu wyjaśnienia sytuacji, trzodzie chlewnej i bydłu można podawać wyłącznie wodę pitną i/lub czystą wodę. 

Rolnicy utrzymujący zwierzęta, w tym w szczególności zajmujący się chowem lub hodowlą bydła, powinni wykorzystywać do pojenia takich zwierząt wodę pochodzącą z takich źródeł, które gwarantują zaopatrzenie w wodę spełniającą poniższe wymagania:

Przez wodę pitną należy rozumieć wodę spełniającą wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Natomiast czysta woda to taka, która nie zawiera drobnoustrojów, substancji szkodliwych lub toksycznego planktonu w ilościach zdolnych do bezpośredniego, lub pośredniego zagrożenia zdrowotnej jakości żywności.

7 KOMENTARZE

  1. Hallo, hallo!!! Co to ma być? Ponoć po ostatnich intensywnych opadach deszczu i ryzyku podtopień woda miała już być czysta. Czyżby dalej społeczeństwo było okłamywane co do stanu wody.

  2. A ja z mężem codziennie pijemy po jakieś 10 litrów, kiedy wracamy z pastwiska. I nic złego się nie dzieje. Czerwone plamy na gębie zawsze miałam i teraz nic się nie zmieniło. Totalna oPOzycja sieje panikę!!

  3. ci dają zakaz, a mati mówi o odradzaniu się Odry, inny że można się kąpać, kolejny, że w ogóle to spoko i nic się nie stało.

    • A te ryby na boku pływające, to one się opalały. Raz na jednym boku, potem na drugim. A wszyscy zaraz śnięte, śnięte. Nic się nie stało, nic się nie stało.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj