Bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży z Kędzierzyna-Koźla. Ruszyła rejestracja

3

Młodzi programiści z Kędzierzyna-Koźla będą mogli ponownie wziąć udział w bezpłatnych warsztatach pod okiem profesjonalistów. Ruszyła rejestracja na wrześniowy cykl darmowych zajęć online „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”. Akcję Honorowym Patronatem objęła prezydent Sabina Nowosielska.

„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w terminie od 11 do 26 września.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Ich organizatorem jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania”. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

W trakcie akcji „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów” różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa – według młodych programistów – jest najlepsza na świecie. Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak: tworzenie gier w Scratch, wyjątkowe przygody w Minecraft, profesjonalne tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor, programy i aplikacje w języku C# oraz Python. Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj