Bez uprawnień, kasku i świateł jechał w nocy motorowerem. Wydmuchał ponad 3 promile

6

Dzielnicowi w nocy zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Mężczyzna przykuł ich uwagę, bo jechał bez wymaganego oświetlenia i kasku ochronnego. Kierujący był nietrzeźwy. Nie posiadał również prawa jazdy a skuter, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz 22-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę na ul. Sławięcickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Około godziny 22:30 uwagę dzielnicowych, którzy patrolowali osiedle Sławięcice przykuł motorowerzysta, jadący bez wymaganego oświetlenia i kasku ochronnego. Jego tor jazdy wskazywał również, że może być nietrzeźwy. Policjanci pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli.

W trakcie dalszych czynności przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało w organizmie 22-latka ponad 3 promile. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motorowerem, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz 22-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości, będzie także odpowiadał za szereg wykroczeń. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

6 KOMENTARZE

  1. Od kiedy dzielnicowi(??) – bo chyba jest jeden przypisany do danej dzielnicy – patrolują dzielnice o takiej godzinie. Co najwyżej to mogli być zwykli tzw. kraw…..

  2. W Koźlu w Rogach też jeździ typek bez tablic rejestracyjnych na biało-czerwonym krosie.
    Tak głośno piłuje tego sprzęta że na całą okolicę słychać…ok żeby to było tylko w dzień,ale on potrafi grubo po 22 jeździć i hałasować…kończy mi się cierpliwość.

    • A mnie też kończy się cierpliwość, bo max już tu występuje od kilku lat. Podszywanie się pod kogoś nie jest zbyt ładne, więc zmień ksywę i będzie ok.

      • Zaraz ciebie zmienię. Podszyć to sobie możesz dziurę w skarpecie. Jakby to jeden max był na świecie. Może jeszcze rodzice mają dzieciakom imiona zmieniać, bo ktoś inny już takie ma. Nieźle się ośmieszyłeś.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj