Bez prawa jazdy, ubezpieczenia i przeglądu, za to z narkotykami. 33-letni kierowca zatrzymany przez policję

3
Ilustracja.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 33-letniego kierowcę. Mężczyzna, pomimo że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, jechał autem, które nie było dopuszczone do ruchu oraz nie miało ważnego ubezpieczenia. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli w samochodzie narkotyki. Osobówka została zabezpieczona na policyjnym parkingu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę, po godzinie 17:00. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy, patrolując miasto, zwrócili uwagę na osobowego forda. Kierowca osobówki, mijając się z radiowozem, zaczął zachowywać się nerwowo. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zatrzymali samochód do kontroli, by sprawdzić co było powodem takiego zachowania.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się że 33-letni kierowca nie miał prawa jazdy.  Funkcjonariusze ustalili również, że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe należały do innego samochodu. Ford nie miał także ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.

Dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny oraz auta, funkcjonariusze znaleźli kilka gramów białego proszku. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że była to amfetamina.

Osobówka została zabezpieczona na policyjnym parkingu. Mężczyzna za popełnione czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

Skomentuj