Bez Grzegorza Peczkisa, za to z Bogdanem Tomaszkiem. Są wyborcze listy kandydatów PiS

32
Kędzierzyn-Koźle z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu będzie reprezentował Bogdan Tomaszek (drugi od lewej). W środku Violetta Porowska, wicewojewoda i szefowa ugrupowania w regionie.

To już oficjalnie – Prawo i Sprawiedliwość pokazało listy kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu.

Największym zaskoczeniem dla obserwatorów sceny politycznej w regionie może być brak obecnego senatora PiS z Kędzierzyna-Koźla Grzegorza Peczkisa. Tym razem w wyborach do izby wyższej parlamentu miasto i region będzie reprezentował Bogdan Tomaszek.

Bogdan Tomaszek w latach 1997-2001 pełnił już mandat senatora RP z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W latach 2005-2007 był także wojewodą opolskim. Teraz będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w jednomandatowym okręgu wyborczym obejmującym powiaty kędzierzyńsko-kozielski, głubczycki, krapkowicki, oleski i strzelecki.

W wyborach do Sejmu listę PiS – co zapowiedziano już kilka tygodni temu – otwiera wicewojewoda opolska i przewodnicząca struktur ugrupowania w regionie Violetta Porowska. Na miejscu drugim znalazła się obecna posłanka PiS Katarzyna-Czochara, trzeci jest były wiceprezydent Opola Janusz Kowalski, czwarte miejsce przypadło Kamilowi Bortniczukowi (byłemu członkowi zarządu Grupy Azoty ZAK), który reprezentuje Porozumienie Jarosława Gowina.

W wyborach startuje także Andrzej Chrzanowski, który w zeszłym roku z ramienia PiS ubiegał się o fotel prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Przypadło mu miejsce 8. Oczko wyżej jest Jerzy Naszkiewicz, do niedawna odpowiadający za komunikację w Grupie Azoty ZAK.

Listę zamyka natomiast Marcin Ociepa z Porozumienia.

Pełne listy kandydatów:

Materiały wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.
Materiały wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

32 KOMENTARZE

 1. Żebyście nie mieli NUDNO😄😳, to wam moja KOCHANA😫 BOLSZEWIO zamieszczam wiersz Ryszarda Grosseta o WASZYM IDOLU 🐵
  —————————
  Na Żoliborzu, w małym domeczku🏠
  pomiędzy ludźmi – ot po sąsiedzku,
  sam, bez teściowej💃, dzieci👫 i żony🙆,
  mieszkał staruszek pewien zmarszczony.
  Jako,że kotów😸 hodował parkę🐱🐱
  pokrytą sierścią miał marynarkę.
  Do tego jeszcze w skarpetkach dziury
  co dopełniały obraz ponury.
  Cicho się jakoś po świecie plątał,
  ni prawa jazdy🚗, ni w banku konta…
  Z rodziny został sam, z siostrzenicą
  co wielokrotną była dziewicą💕💕.
  Miał ten staruszek do władzy parcie
  i o tę władzę walczył zażarcie.
  Wreszcie na przekór całemu światu
  zbudował sobie partię frustratów💂👺👺🙌,
  która na skutek losu przekory
  w końcu wygrała w Polsce wybory
  i bez wątpienia za ich przyczyną
  okropnie nam się dziadek „rozwinął”.
  Realizując swój pomysł śmiały
  podporządkował sobie wreszcie Kraj cały.
  Rozdawał „stołki” i kasę dzielił
  tłumacząc reszcie obywateli,
  że choć jest kiepsko i gorzej będzie
  to on ich dobro wciąż ma na względzie,
  nie czerpiąc z tego korzyści żadnych –
  sam skromny, biedny i nieporadny🐖.
  Aż nagle szarym styczniowym świtem🕧
  w świat poszły wieści niesamowite,
  że to nie tylko dom i dwa koty
  lecz jeszcze kilka miliardów złotych ….
  tak pomalutku do grosza grosik…
  biedny dziadunio Polsce „zakosił”.
  WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM
  NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE
  I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ
  WCIĄŻ PAMIĘTAJMY – POZORY MYLĄ.⚠⛔
  Niechaj wspomaga nam pamięć wiotką
  mezalians jeża z ryżową szczotką,
  który dowodem jest doskonałym
  ŻE GRĄ POZORÓW JEST TEN ŚWIAT CAŁY

  Autor: Ryszard Grosset

  Sie ma BOLSZEWIO.
  💋💋🐒👎

 2. Rudy nie chciał słuchać pań po liftingu? Roześmiany Boguś i inni załatwi pracę w Azotach komu trzeba? Coś o tym wiem… Po to im parlament? Czy to województwo to nie wygląda, jak prywatny folwark 1 i 2?

 3. Coś ten POdszywacz ( pod moj nick) JAKBY robi bokami😀 wymyślając ostatnio przeróżne prowokacje😁

  Aż tak BOLSZEWIA (wszelkiej maści) jest PRZERAŻONA wyborami? To dobrze, a NAWET BARDZO DOBRZE😀👍

 4. ciekawe co ten bortniczuk zdziałał w azotach, czy cokolwiek potrafi oprócz szczekania w radio a i ostatnio w telewizorni. nie wiem jakim cudem napchało się tyle tego tałatajstwa. darli pyski, że b. Dyrektor Chmielewski to komuch i na uczczenie nie zasługuje – mimo tego, że zostały po Nim tylko dobre wspomnienia i udane inwestycje. po nich wszystkich zostają tylko opowiadania o kwotach odpraw. śmiech bierze: najpierw do zarządu, potem szybciutko do sejmu/sejmiku/senatu.

 5. Szanowni komuniści i inne osobniki spod różnych dziwnych bander – wasze plucie na PIS nic nie daje, co pokazały wybory do PE i pokazują sondaże – jakoś ciężko wam wyciągnąć z tych faktów wnioski..
  Chyba, że wyciąganie wniosków leży poza waszymi możliwościami no a plucie na konkurencję jest waszym programem wyborczym lecz to raczej nie mobilizuje suwerena do oddawania głosów na was gdyż ludzie nie są głupi i wiedzą czym kończy się oddanie władzy osobnikom chorym z bezsilnej nienawiści, plujacym jadem od rana do wieczora …
  Zatem gratuluję PIS-owi kolejnych wygranych wyborów 2019 bo szans dla was nie widzę.

 6. Kto ich na te listy wybierał? Dlaczego na liście do sejmu nie ma nikogo z drugiego miasta na Opolszczyźnie K-Koźla? Sami znajomkowie Czochary i Porowskiej? W tej sytuacji nie ma po co na te wybory iść, bo nie ma na kogo głosować. Przyjadą, polansują się, pokażą swoje stare, po potężnym liftingu zdjęcia, a i tak nic dla nas, tak jak do tej pory nie zrobią.

 7. Chciałbym wygranej PiS, niech dokończą rozpoczęte dzieła !! Jestem ciekaw jak sobie dadzą radę w nadchodzącym kryzysie. Nie dotykali gospodarki, którą przejęli przecież zrujnowaną PO złodziejach zajadających sie owocami mórz południowych. Pokorni i Skromni nie kradną więc jako beneficjent dodatków socjalnych liczę na utrzymanie przywilejów.

 8. @mądry i oczytany, a może „głupi i niedouczony”? Pan dr inż. Grzegorz Peczkis jest adiunktem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

 9. Mam krótkie pytanie:Co zrobił i czym się zasłużył p.Bogdan Tomaszek dla Naszego miasta?A przeciwnikom p.Grzegorza Peczkisa chciałbym przypomnieć że dzięki Senatorowi G.Peczkisowi została podpisana umowa na budowę obwodnicy Północnej,która od lat nie mogła ruszyć!A co zrobiła pani Poseł Brygida Kolenda-Łabuś przez 4 lata posłowania dla Naszego miasta?I pytam i czekam na odpowiedz:Czym zasłużył się p.B.Tomaszek by być kandydatem na Senatora R.P dla Naszego miasta??? P.S.Ja nie sympatyzuję z żadną partią,jestem mieszkańcem Naszego miasta i obiektywnie patrzę jak Nasze miasto się zmienia pod różnymi rządami i co zrobili ci co mieli jakiś wpływ na zmiany w Naszym mieście.Czuwaj!!!

 10. Ja tylko poproszę o dowody, że Pan senator „załatwił” podpisanie obwodnicy – jakiś konkret, a nie tylko przechwałki i fotki reklamowe.

 11. Jak mozna chwalic pis czy po? Ludzie myslcie, oni jak kameleony sie zmieniaja caly czas, od 89 te same okroglostolowe ryje a wy dalej nic… co 500 wam wszystko przeslonilo? Tacy jestescie tani ze za pare stowek sprzedacie ojczyzne? Tyle afer jedna i druga partia, jestescie niemozliwi…

 12. Wyautowali szanowanego Senatora i to ich największy BŁĄD!!! Cebulowska i Rozczochrana lansujące się z Cyklopem wszystkich możliwych wyznań same się pozamiatały. Chyba tylko (i to też niepewne) kibice je wesprą z … wiadomych względów. Czy Bogdanek ustąpi Nieprzeszkadzającemu?

Skomentuj