Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do urzędu miasta i starostwa powiatowego. Przynieśli je harcerze

11

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kędzierzyna-Koźla. Ogień, który niesie radość przekazali harcerze z kędzierzyńskiego hufca ZHP. Symbol zbliżających się świąt wraz z dobrą nowiną wręczyli dla prezydent Sabiny Nowosielskiej oraz staroście Pawłowi Masełko.

Światło Nadziei – to tegoroczne hasło niesione przez skautów na całym świecie. Co roku od ponad 30 lat zapalane jest przez nich od ognia płonącego wiecznie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Potem płomień niesiony jest w wielkiej sztafecie przez kraje na wszystkich kontynentach.

11 KOMENTARZE

  • Panie pierdziszewski, jeśli ci się Kędzierzyn nie podoba to przenieś się do matołkowa,tam matołki przyjmują przybłędów z radością i honorami.

   • Przestań się mazać ptaszyno. A co ma mu się podobać w tym Pierdziszewie? W kółko wyśpiewujesz te swoje nudne serenady kogucie. Smaruj do dziupli i samicą sie zajmij lepiej a nie świergolisz od rzeczy.

    • Pani pierdziszewianko, ptaki uszkodzone gniazda naprawiają, ale prawie nigdy do nich nie srają!
     Tu nie chodzi o to, że ci się Kędzierzyn podoba czy nie, ale pogarda do miejsca gdzie żyjesz.
     Ksywka pasuje akurat do ciebie i wyjazd do matołkowa byłby wskazany.

     • Ty do branicowa się wybierz najlepiej lotem koszącym. Widocznie takie to Pierdziszewo, że ludzie mają powód do pogardy. Jesteś w mniejszości kolibrze z tego co widać więc kosicą się zajmij lepiej a nie piejesz od rzeczy.

  • Dlatego brak uśmiechu i radości na tych twarzach gwiazd wyblakłego i antykościelnego SLD i PO. Ach, gdzie te marsze czerwonych błyskawic. Harcerzom nie zepsuł się kompas. Światełko symbolizuje dobą nowinę. Czy te gwiazdy zrozumieją to. Należy wątpić. Wyznają inne wartości. Sprzeczne z „Betlejemskie Światło Pokoju” czyli EUROPEJSKIE.

Skomentuj