A jednak nie Kolek. Beniamin Godyla kandydatem Koalicji Obywatelskiej na senatora w naszym okręgu

8

Nie Roman Kolek, a Beniamin Godyla będzie reprezentował Koalicję Obywatelską w wyborach do Senatu w okręgu obejmującym powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Jeszcze w sierpniu Koalicja Obywatelska jako swojego kandydata na senatora w okręgu obejmującym powiaty kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, krapkowicki, głubczycki i oleski oficjalnie przedstawiła wicemarszałka województwa opolskiego Romana Kolka z Mniejszości Niemieckiej. Ustalenia koalicyjne szybko jednak się posypały, gdy Mniejszość w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski postanowiła wystawić swojego kandydata Rafała Bartka. Wtedy zamiast Romana Kolka Koalicja wystawiła Beniamina Godylę. Kolek pozostaje kandydatem Mniejszości Niemieckiej.

– Kędzierzyn-Koźle nie jest mi obcy, ponieważ tutaj także działa część mojego przedsiębiorstwa. Jestem samorządowcem, ale też społecznikiem. Działam w kilku organizacjach pozarządowych. Wiem, że walka o mandat senatora nie będzie łatwa, ja jednak lubię wyzwania – przedstawia się Beniamin Godyla.

Beniamin Godyla jest przedsiębiorcą i samorządowcem z powiatu oleskiego. Z ramienia Nowoczesnej starał się o mandat senatora już w poprzednich wyborach samorządowych.

O mandat senatorski w naszym okręgu ubiega się także Bogdan Tomaszek reprezentujący Zjednoczoną Prawicę.

8 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj