Będzie walka o tytuł najlepszego „górala” w Kędzierzynie-Koźlu. Już w ten czwartek Cardio-Sport MTB Race

0

Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników rowerowych zmagań już w najbliższy czwartek. Cardio-Sport MTB Race to wyjątkowe zawody zarówno dla dzieci, jak i śmiałków chcących sprawdzić się w trudniejszych konkurencjach. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Impreza połączona będzie ze zbiórką pieniędzy dla Iva, autystycznego chłopca z Kędzierzyna-Koźla.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji Cardio-Sport MTB Race

To już druga edycja mistrzostw Cardio-Sport MTB Race we współpracy z Klubem Sportowym Koziołek. Organizatorzy postanowili iść za ciosem i ponownie dać mieszkańcom miasta i okolic możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych. W zawodach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla każdej grupy wiekowej przewidziano odpowiednio dobrany dystans oraz stopień trudności.

– Głównie chodzi tu o dobrą zabawę oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia i korzystania aktywności ruchowej, jaką jest rower. Zapraszamy mieszkańców Kędzierzyna-Koźla do startowania i kibicowania całymi rodzinami. Na przybyłych czekają pyszne ciasta, balony, lody, malowanie buziek, muzyka na żywo i moc innych atrakcji, a wszystko to w szczytnym celu, aby pomóc Ivo Lecibilowi w walce o zdrowie. W pomoc przy organizacji zaangażowało się mnóstwo lokalnych firm oraz mieszkańców – mówi organizator imprezy Karol Wołyński z Cardio-Sport

Udział w mistrzostwach zapowiedziało wielu „mocnych” zawodników również spoza regionu, którzy walczyć będą o medale na 35-kilometrowym kilometrowym dystansie PRO. W ramach tego wyścigu rozegrane zostaną II Amatorskie Mistrzostwa Gminy Kędzierzyn-Koźle. Na wszystkich śmiałków, którzy wystartują na dystansie HOBBY lub PRO, przygotowano nagrody niespodzianki w tym główną – rower SCOTT Aspect 980.

Impreza odbywa się przy wsparciu gminy Kędzierzyn-Koźle i powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, ale wciąż można zapisać się biurze zawodów na ul. Wyspiańskiego 19.  Szczegółowy harmonogram i regulamin znajdziemy tutaj.

Skomentuj