Będzie spotkanie w sprawie planowanej wycinki lasów przy kędzierzyńskich osiedlach

26

Nadleśnictwo Kędzierzyn organizuje otwarte spotkanie z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Dotyczyć będzie ono planowanych zabiegów w drzewostanie w lasach znajdujących się w sąsiedztwie osiedla Piastów.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (10.06) o godzinie 10.00 na końcu ulicy Augustyna Kośnego od strony wejścia do lasu (współrzędne punktu spotkania Y: 50.343973 X 18.234852, 50°20’38.4″N 18°14’04.0″E).

Podczas zebrania pracownicy Służby Leśnej przedstawią plan wymiany pokoleniowej lasu, w tym zakres zaplanowanych cięć rębnych w oddziałach 59, 60 Leśnictwa Brzeźce (znajdujących się przy osiedlu Piastów), jak również odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych osób.

26 KOMENTARZE

  • Na pewno mniej niż przyszłoby no o godzinie 18. Wspaniałe zrobić takie spotkanie o 10. Celowe wyzbycie się ludzi w wieku produkcyjnym.

 1. Gratulacje da tego, kto wymyslił godzinę 10! Nie sami emeryci mieszkają na tym osiedlu. Jestem osobą pracującą, żywo zainteresowaną tym, co dzieje się dookoła osiedla a szczególnie z drzewami mającymi ogromny wpływ na stan powietrza, które oględnie mówiąc nie jest zbyt czyste. Zwłaszcza gdy wieją wiatry od zakładów chemicznych. Na pewno ludzi na tym spotkaniu będzie co nie miara, jak na konsultacjach z władzami miasta (zdjęcia na kk). A przecież temat jest dla nas, mieszkańców bardzo ważny. I w tej sytuacji Nadlesnictwo utrzyma swoje decyzje bo nie będzie z kim dyskutować. Jak zwykle: o nas bez nas. Do d…

  • Dokładnie. Chyba specjalnie ustalili taką godzinę, żeby później nadleśnictwo mogło powiedzieć, że wycinają, bo ludzie mają ten las w głębokim powtarzaniu (bo przecież nikt nie przyszedł na rozmowę).
   Poza tym, wygląda mi to na przekazanie informacji gdzie i co będą ciąć, a nie pytać się, co mieszkańcy myślą na ten temat…

 2. Coraz gorsze powietrze w Kędzierzynie-Koźlu. Tzw. „trójkąt bermudzki” ZAK Azoty-ZCH Blachownia-Koks Zdzieszowice nadal wypuszczają trujące wyziewy do tego masę pojazdów wydala spaliny. I my to wdychamy. Roślinność produkuje tlen zabierając CO2. Zamiast więcej zasadzeń to jeszcze będą wycinać. Gdzie tu logika ? A jeśli chodzi o spotkanie z mieszkańcami powinno być zorganizowane w plenerze w danej dzielnicy- okręgu. Tam gdzie mają dokonać rabunku drzewostanu.

 3. Całe to miasto to jedna wielka porażka, na czele z panią Nowosielską, która przez swoje głupie decyzje doprowadziła do tego , że miasto jest kompletnie zablokowane komunikacyjnie. Wydała zgodę na budowanie rond i rondeczek, nikomu nie potrzebnych, polikwidowała jezdnie dwupasmowe na rzecz trawników i betonowych parkingów na których nikt nie parkuje samochodów. Stworzyła parkingi na których zaparkowanie auta graniczy z cudem. (przy HotBaby i Błękitnej Lagunie)
  Ale przez tyle lat oprócz głupich uśmieszków i obdarowywania się dyplomami, ta pani nie potrafiła znaleźć truciciela, który zabija mieszkańców benzenem.
  Większego nieszczęścia niż zarządzanie miastem przez tą panią nie mogło spotkać mieszkańców.
  I teraz jeszcze to….

   • Zaparkowanie auta na tym parkingu przy dużym natężeniu ruchu praktycznie jest prawie niemożliwe dlatego, że zbyt wysoki krawężnik chodnika uniemożliwia zaparkowanie auta przodem, bo jest zbyt mało miejsca miedzy autami na tzw. wyrównanie równoległe do krawężnika. Ale jeśli Ci się już uda wjazd przodem między zaparkowane pojazdy to powoduje to, że wystaje ci tył auta na ulicę i tylko patrz jak jakiś autobus, albo TIR urwie ci d… . Pozostaje właściwie tylko parkowanie tyłem, ale niestety to również prawie nie jest możliwe, bo ruch na tej ulicy jest tak duży, że ledwo się zatrzymasz i spróbujesz wykonać manewr cofania, na ogonie masz od razu pojazd który wisi ci na zderzaku i nie ma możliwości cofnięcia bo od razu robi się koreczek. Powinno być tam zorganizowane parkowanie skosem, tak jak na ul. WP. A można było to zrobić kosztem bardzo szerokiego chodnika, który w tym miejscu nikomu tak szeroki potrzebny nie jest. Spróbuj zaparkować auto o 15:00 na tym parkingu. Może o 3:00 w nocy nie ma problemu.

  • Chodnik i parking przed paribasem i laguną to wręcz nowatorski pomysł projektantów drogi, można zrobić ogródki, boisko do kosza 3×3,jest ścieżka rowerowa i coraz więcej pustych lokali, bo zamiast robić miejsca parkingowe się je likwiduje.

 4. Niech wycinanka trwa kto będzie się liczył z mieszkańcami temperatury coraz wyższe betonu coraz więcej i prędzej czy później będzie pustynia bo ważna kasa za drewno . Amen

 5. Godzina 10 pasuje urzędasom, dla których to jest godzina pracy. Inni, albo się dostosują, albo nie. Przyjdą emeryci, renciści i bezrobotni. Sabcia rządzi według zasady, że to petent jest dla urzędnika, a nie odwrotnie i petent to sobie może … Najważniejszy to „szczery” uśmiech i duuużo zdjęć. PO KO SN dzieli i rządzi. Miejmy nadzieję ostatnią kadencję.

 6. pisia nieustannie markuje rozmowy z mieszkańcami.
  Ludzie nie są głupi i dlatego żadnych wyborów tu nigdy nie wygracie !

 7. POgadamy, POgadamy ale i tak WYRŻNIEMY wszystko co przypomina drzewa😁.

  A w ramach TROSKI O EKOLOGICZNE fundusze i KASIORĘ (dla swojaków) postawi się jakieś PLASTIKOWE palmy, krzaki lub POdobne chińskie badyle – jak na PIĘKNE SPIERNICZONYM i wybetonowanym Rynku w Koźlu😕

  Przy okazji zużyje się tony papieru NA PROPAGANDĘ – reklamując i promując PełO z pitolenim, jak troskliwie i WSPANIALE dbamy o ekologię w Matołkowie😁

Skomentuj