Będzie remont ulicy Królowej Jadwigi. Starostwo podpisało umowę na wykonanie prac

19

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu podpisało umowę na kompleksowy remont ulicy Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Prace ruszą w najbliższych tygodniach, obecnie wykonawca uzgadnia projekt organizacji ruchu. Wiadomo, że droga nie zostanie całkowicie zamknięta, należy spodziewać się jednak pewnych ograniczeń w ruchu.

Na remont samorząd zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja pochłonie 2 mln 300 tys. zł, połowa pochodzi z budżetu powiatu.

Po zakończonej inwestycji właściwie wszystkie główne drogi na os. Piastów będą wyremontowane. Co istotne, na ulicy Królowej Jadwigi przybędzie prawie 80 nowych miejsc parkingowych. Nawierzchnia zostanie też solidnie wzmocniona.

Remont ulicy to kontynuacja modernizacji dróg na osiedlu Piastów, wcześniej starostwo wyremontowało tam ulicę Krzywoustego, a także al. Lisa. Wszystkie wymienione drogi to właściwie kluczowe szlaki komunikacyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ulice dojazdowe do licznych zakładów pracy.

Powiat jednocześnie prowadzi inną inwestycję drogową, to przebudowa drogi z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś. Tam prace są już zaawansowane. Remont również prowadzony jest z pieniędzy starostwa oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

19 KOMENTARZE

 1. Wszystko pięknie tylko Redakcja nie dopisała, że: „Zamiast dwóch szerokich, oddzielonych pasów jezdni – zaprojektowano jeden, a w ten sposób wygospodarowane miejsce przeznaczone zostanie na prawie 80 nowych miejsc parkingowych”.

  • @Kierowca: Jeśli się już czepiamy, to nie „zamiast dwóch pasów jezdni” tylko „zamiast dwóch dwupasmowych jezdni”. Obecnie ta ulica jest dwujezdniowa z pasem zieleni, a będzie jednojezdniowa. Co nawiasem mówiąc, biorąc pod uwagę natężenie ruchu w tym miejscu będzie w zupełności wystarczające.

  • biorąc pod uwagę ile tamtędy aut przejeżdża i ile osób mieszka w okolicy to chyba parkingi są ważniejsze niż 200 metrów 4 pasmowej „autostrady” w takim miejscu, nie trzeba dużo wyobraźni żeby się z takiej zmiany ucieszyć a nie szukać w tym problemu…

 2. Przecież przebudowa tejże ulicy miała być już wykonywana i to przed wakacjami…. Przecież redakcja podawała w swych co rusz artykułach, że przebudowa już się rozpoczyna… I nadal nic się nie dzieje. Wiec można wnioskować ,że budowa jeszcze nie ruszy… Jeśli chodzi o zwężanie jezdni w Kędzierzynie-Koźlu wśród samorządów to taka moda…

  • Wytłumacz mi jaki jest cel zwężania ? Bo szerokość pojazdów o różnych masach własnych nadal jest taka sama. A może zamiast dróg to niech zbudują ścieżki dla hulajnóg, to też byś wychwalał poczynania Starostwa ?

    • Przestań mącić pędraku, bo cię mąką obsypię. Tekst prosty jak tyczka. Odpisywałem paszy, czy jak on się tam wabi, więc nie wcinaj się między wódkę i zakąskę, bo widelcem zarobisz

     • Przestań mącić pędraku, bo cię mąką obsypię. Tekst prosty jak tyczka. Odpisywałem paszy, czy jak on się tam wabi, więc nie wcinaj się między wódkę i zakąskę, bo widelcem zarobisz

 3. Panowie znawcy i królowie szos powiedzcie gdzie tam jest droga dwujezdniowa. Jeżdżę tam codziennie ale nie kojarzę ani znaku pionowego ani poziomego informującego ze tam jest droga dwujezdniowa.

Skomentuj