Będzie remont ścieżki rowerowej z Kłodnicy do Koźla. Koszt to blisko 1,5 miliona złotych

7

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Dunikowskiego. Inwestycja warta blisko 1,5 miliona złotych ma być gotowa jesienią.

To kolejny etap rozwoju dróg dla rowerzystów w mieście. Istniejąca asfaltowa ścieżka od lat znajdowała się w fatalnym stanie, dlatego część rowerzystów zamiast niej wybierała jazdę po ulicy, co komplikowało życie kierowcom i stwarzało zagrożenie w ruchu.

Przetarg na zadanie wygrała firma K+D Budownictwo Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która po podpisaniu umowy będzie miała 80 dni na zrealizowanie inwestycji. W miejscu mocno zniszczonej ścieżki asfaltowej powstanie ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej. Dodatkowo rowerzyści jadący od Koźla do Kłodnicy będą mogli skorzystać z wydzielonego na jezdni pasa rowerowego o szerokości dwóch metrów. Projekt zakłada też odnowienie zieleni wzdłuż drogi.

W 2016 roku władzom miasta udało się rozpocząć realizację projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozwój terenów zielonych”, na który zdobyto aż 4,2 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W jego ramach do tej pory odnowiono kilka skwerów na terenie miasta, aktualnie prowadzone są prace w Parku Lotników oraz budowa skweru przed krytą pływalnią. Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu jest przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Dunikowskiego wraz z dokonaniem rewitalizacji terenów zielonych.

 

7 KOMENTARZE

 1. „powstanie ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej” – czyli nie ścieżka rowerowa, a chodnik po którym można jechać na rowerze – i chyba zgodnie z przepisami będzie trzeba nawet tamtędy jechać slalomem między pieszymi, po bruku… To już lepiej niech zostanie jak jest, jazda ulicą jest bezpieczniejsza niż między pieszymi.
  Naprawdę to taki problem zrobić prawdziwą ścieżkę rowerową?

  • Dla pieszych będzie kostka brukowa jasna, a dla rowerzystów czerwona po pierwszej będą chodzić matołki,a po drugiej pojadą koziołki. Ale to nic nie zmieni, między nimi i tak będzie dochodzić do konfliktu.

 2. Decydentom odpowiedzialnym za miejskie inwestycje podpowiadam: takie remonty robi się w czasie gdy minie sezon na ich użytkowanie czyli pózna jesienią i podczas łagodnej zimy. Planowanie przebudowy na środek lata gdy ruch rowerowy jest największy świadczy o czyimś braku wyobraźni żeby nie nazwać tego dosadniej.

  • Czyli. Mściwoju.Jak nie staniesz, dupa z tyłu.Czyli tłumacząc jaśniej, zrobią coś – żle, nie zrobią – też żle.gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej co i jak być powinno.

   • Niech robią. Basen niech zamkną w lecie, lodowiska niech remontują zima a na obwodnicy niech postawią światła co 100m. W końcu to miasto nieograniczonych możliwości.

Skomentuj