Będzie remont Rynku w Koźlu. Prace warte prawie 7 mln zł mają ruszyć jeszcze latem

13

Główny plac Starego Miasta jeszcze w tym roku zmieni się nie do poznania. Urząd wreszcie znalazł firmę gotową do realizacji inwestycji wartej prawie 7 mln zł.

Dwa pierwsze przetargi na remont Rynku zakończyły się bez rozstrzygnięcia. Nie zgłosił się żaden chętny. Dopiero w trzecim postępowaniu ofertę złożyła firma z Bielan Wrocławskich. Opiewa ona na 6,66 mln zł.

– Na najbliższą sesję rady miasta zostanie skierowany projekt zmian w budżecie, który umożliwi nam podpisanie umowy z wykonawcą. Zakładam, że prace ruszą jeszcze w wakacje i zakończą się na przełomie roku – poinformował Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla odpowiedzialny za inwestycje.

Władze miasta od kilku kadencji przymierzają się do rewitalizacji Rynku, który w Kędzierzynie-Koźlu w niewielkim stopniu przypomina starówki znane z innych miast. Po wojnie wyburzono ratusz, a kamienice ogołocono z detali architektonicznych. W ostatnich dziesięcioleciach nie wykonywano też żadnych generalnych prac remontowych. Już wczesnym wieczorem plac zamiera, brakuje pubów i restauracji. Rewitalizacja ma to zmienić.

 

13 KOMENTARZE

 1. Dramat.. Po co tam coś robić więcej… Jest ok i wystarczy ta kasę można zainwestować w miejsca pracy, otworzyć coś… Jakaś działalność… Dać pracę godziwe zarobki… Masakra… Co ze niby ma być pięknie ale dla kogo??? Jak wszyscy już dawno uciekli… Bzdura goni bzdurne w tym mieście!!

 2. Dlaczego nadal nie ma basenu, pływalni ani jakiegokolwiek sensownego miejsca rozrywek dla rodzin, a odnawia się rynek, na którym mało kto bywa?! Czy nagle z powodu renowacji zaczną do koźla jeździć mieszkańcy Piastów, nawet Pogorzelca? Bez sensu:-((((

 3. Jeszcze z łapanki firma.To może z łapanki będą przywozić spragnionych piwa kędzierzynian?Pewnie ,odnowic trzeba , kamieniczki wymagają pracy.Jakaś super fontanna .Ale i tak nie zrobicie z Kozla Wrocławia.Basen najwyższy czas zrobić, jakieś rodzinne miejsca.Na razie rodzinne są na Targowej i w parku,nie sposób z dzieciakiem tam posiedzieć.

 4. Prezydent naszego miasta już dawno odleciała z propozycjami inwestycji.Na pewno nie zagłosuję na tego babola.Może w końcu zrobili by przepust rowerowy pod wiaduktem

 5. W Kłodnicy pocieli projekt przedszkola bo 4,5mln zł to za dużo za nowe przedszkole ze żłobkiem. A to pakują 6,66mln w plac na którym i tak nic się nie dzieje.

 6. Koźle umiera. Kędzierzyn dogorywa. Finanse gminne są Kędzierzynie przepuszczane bardzo łatwo.
  Dlaczego nie można przesunąć ich na remont dróg? Na remonty placówek oświatowych? Tak zbliżają się wybory i ładnie bezie na laurce wyborczej coś pokazać.
  Dlaczego w Gogolinie może być dodatkowe 500 plus za urodzenie dziecka a w Kędzierzynie nie? Dlaczego w żadnym z ośrodków MOK nie ma zajęć dla dzieci od 3 roku życia? Dlaczego drogi gminne mające nawierzchnie tak podziurawioną jak ser nie są remontowane a 7 milionów wywala się na pseudo remont.
  Kędzierzyn reklamuje się jako miasto możliwości – ale.. pracy w nim nie ma i ludzie pracują po 30-50 km od niego.

 7. Też mi się to nie podoba ale niestety środki a szczególnie dotacje UE są dedykowane pod pewne projekty i nie można ich pozyskiwac i wydawać na innego typu inwestycje. Lepiej może nie wydawać na niektóre inwestycje typu wodotryski przy pływalni bo po pierwsze nie poprawiają naszego grajdołka a po drugie będą generowały kolejne koszty – serwis, utrzymanie itp.

Skomentuj