Będzie remont drogi do „4 mostów”. Jeszcze w tym roku poprawi się dojazd do zakładów w Azotach.

3

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym roku wyremontuje niespełna półkilometrowy odcinek ulicy Mostowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 408 do wiaduktów kolejowych.

Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo kierowców, którzy codziennie przejeżdżają drogą do zakładów na terenie Azotów. O remoncie władze powiatu mówiły już na początku roku.

Zarządca drogi ogłosił przetarg na inwestycję obejmującą wymianę asfaltowej nawierzchni ulicy oraz budowę wydzielonego pasa dla rowerzystów.

– Ścieżka rowerowa powstanie na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do przepustu drogowego w ciągu ulicy. Dalej rowerzyści pojadą jezdnią, która w tym miejscu jest węższa, co uniemożliwia budowę ścieżki na całej długości łącznika – wyjaśnia Arkadiusz Kryś, dyrektor PZD w Kędzierzynie-Koźlu.

Ścieżka zostanie wykonana z asfaltu i będzie oddzielona od jezdni pasem zieleni tak, jak ma to miejsce na wyremontowanym odcinku ulicy Wojska Polskiego. Trakt dla rowerzystów będzie wydzielony na prawym ulicy patrząc od strony drogi wojewódzkiej.

Firma, która zwycięży w postępowaniu przetargowym, będzie miała 45 dni na realizację inwestycji, co oznacza, że remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku. Podobnie jak miało to miejsce przy wcześnieszych pracach na ulicy Mostowej, wsparcia finansowego samorządowi udzieliła Grupa Azoty ZAK. Na czas prowadzenia robót będą występowały utrudnienia na remontowanym odcinku, ale zarządca zapewnia, że dołoży starań, by nie było konieczne jego całkowite zamknięcie.

 

3 KOMENTARZE

  1. Najgorszy jest ten znak STOP jadąc od „4mostów” i włączając się do ul. Gliwickiej. O godz. 15tej niepotrzebny korek się robi. Był wcześniej znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu” (A-7) i wypadków nie było. Więc po co ten znak STOP???

    • Dokładnie Tomek, ten znak przejazd dwóch pojazdów, pod warunkiem że pojazdy się zmieszczą. Osobówki się mieszczą, ale nie raz widziałem kierowce, który puka mi w czoło, ale co ja mogę zrobić jak ktoś znaków nie zna?.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj