Będzie prokuratorskie śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku motocyklisty na obwodnicy

3

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzi śledztwo dotyczące śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy miasta.

Do zdarzenia doszło około godziny 15 na odcinku między łącznikiem z drogą krajową nr 45 a rondem przy Reńskiej Wsi. Ofiarą wypadku jest 50-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że grupa motocyklistów jechała od świateł na drodze krajowej nr 45 w kierunku ronda. Jeden z nich, dojeżdżając do skrzyżowania miał stracić panowanie nad motocyklem, przewrócić się, a następnie sunąc po jezdni wjechać w jadącego po rondzie volkswagena.

Siła uderzenia była tak duża, że 50-latek zginął na miejscu. W uszkodzonym motocyklu doszło do wycieku benzyny, która się zapaliła. Prokuratorskie śledztwo będzie prowadzone pod kątem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Prokurator zlecił sekcję zwłok zmarłego 50-latka, przeprowadzone zostaną też badania motocykla.

3 KOMENTARZE

  1. Czyli rozumiem, że kierowca golfa jechał prawidłowo, motocyklista stracił panowanie, a i tak prokurator będzie szukał winy w spowodowaniu wypadku w kierowcy Volkswagena? Czy to nie jest parodia?

Skomentuj