Będzie podwyżka opłat za odbiór odpadów. 1 stycznia Czysty Region wprowadza nowe stawki

29

Zgromadzenie Związku Międzygminnego „Czysty Region” przyjęło uchwałę w sprawie zmiany stawek opłat za gospodarowanie odpadami, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.

Związek wskazuje na kilka powodów podwyżki opłat: produkowanych jest coraz więcej odpadów, znacznie wzrosły koszty ich odbioru i zagospodarowania. Zmieniły się krajowe przepisy, a ich niestabilność przekłada się na koszty funkcjonowania całego systemu gospodarowania odpadami.

29 KOMENTARZE

 1. Radni??? Przecież to skandal! Jak można przezucac koszty nie umiejetnego gospodarowania odpadami na mieszkańców??? To się nadaje do prokuratury. Złodziejska banda i tyle. Będziemy śmieci pod wasze mieszkania wyrzucać do skutku! Wtedy może nauczycie się szacunku do ludzi.

 2. W tylku się poprzewracało w tej pseudofirmie z tymi podwyżkami. Jeszcze im mało za to dziadostwo, które odstawiają. Gabaryty zalegają, że czasami się nie można się doprosić o wywóz mimo, że jest harmonogram. Pojemników nie potrafią odstawić na miejsce tylko lokatorzy musza po nich poprawiać, bo czasem w przejściu zostawią. Resztek nie sprzątną, jak coś się wysypie na parking bo po co. A najlepsze, że na piastach pod blokiem sobie toaletę zrobili w śmietniku. A obok parking i bloki z dwóch stron. Jeżdzą i szczaja regularnie a jak człowiek o tym informuje to w kółko ta sama śpiewka, że zgłoszone do kierownika. A szczanie jak było tak jest dalej i nie potrafią wpoić pracownikom pewnych zadad. Ciężko podjechać na ubocze po drodze jak przypili. A jak nie trzymają moczu, to pampersy zakupić. Jeszcze brakuje, żeby wydalać zaczęli. Za te podwyżki to śmietniki powinny być regularnie dezynfekowane, tak samo jak pojemniki, co jakiś czas. A tak co chwilę dostają więcej kasy a syf jak był tak jest dalej. Szkoda słow na ten pseudo czysty region chyba tylko z nazwy. Kiedyś były innne dwie firmy w mieście i jakoś lepiej było to wszystko zorganizowane.

  • zapomniałeś jeszcze o regularnym wylewaniu płynnych odpadów rozkładu z pojemników BIO na ulicę. A że nie zamykają pojemników po odróżnieniu to zbiera się tam deszczówka, a potem znowu to trafia na ulicę, także z czarnych pojemników. Śmierdzi potem dwa dni, plamy na drodze utrzymują się tygodniami.

 3. Firma Usługi Komunalne wywozi śmieci nie trzymając się harmonogramu. Krótko mówiąc nie wykonuje swoich zadań należycie. Śmieci które mają być wywożone 2 razy w tygodniu są niejednokrotnie wywiezione tylko raz, to samo z tymi wywożonymi co 2 tygodnie lub co tydzień. W takim świetle podwyższanie opłaty bez podniesienia jakości wykonywanej usługi to złodziejstwo.

 4. Niech najpierw terminowo odbierają te śmieci , póki co przyjeżdzają jak im się podoba … a drugie to często tamują ruch . Kiedyś był porządek , teraz PGRowskie dziadostwo !!!!

 5. Około 20% podwyżka…kto miał taką w pracy? I tak co roku. Za pięć lat połowa zarobków pójdzie na na opłty. Masakra co za kraj. Żygam tym miastem i tym krajem.

 6. Szkoda tylko, że wywożą co chcą i kiedy chcą. Szkło opakowaniowe wywożone raz w miesiącu, albo raz na dwa – aż się przesypuje z pojemników i potłuczone szkło wala się po altanach. To samo z papierem. W altanie pod moi blokiem (akurat dzisiaj sprawdzałem), papiery nie wywiezione od dwóch tygodni, albo więcej. Kartony, gazety itd. zawalają całą altanę.

  Podwyżka będzie, a co z bylejakością i pozorowaniem pracy służb od wywozu śmieci?

  • Oni mają tam taki burdel, że czasami chyba sami nie wiedzą po co przyjeżdżają i kiedy. Ostatnio jak ich przyczaiłem to jednego dnia w krótkim odstępie czasu przyjeżdzali pod blok dwa razy po to samo. Najpierw po plastiki a potem po papiery. Nie mineła chyba godzina i innymi śmieciarkami znów przyjechali i opróżniali drugi raz puste pojemniki. Tak jeżdżą i chyba sami nie wiedzą gdzie już byli. A innym razem w poniedziałek byli po odpady zmieszane i już przez cały tydzień się nie pokazali. Śmieci się wysypywały i pół śmietnika było zasypane po tygodniu. Jak tam ludzie wchodzili wyrzucić śmieci, to każdy gały wybałuszał jak widział to wysypisko. I takie historie można mnożyć. O szczaniu w śmietnikach już pisałem, bo to ich stały repertuar i nic nie dociera jak się to zgłasza. Nie wiem skąd oni tą firmę wytrzasnęli jak kiedyś inni odbierali odpady i nie było takich szopek. Chyba znaleźli ich w kapuście.

 7. Czy Jarosław Kaczystowski jakoś mi to zrekompensuje 20% podwyżki…
  Na pracodawcę Niemca zawsze mogę liczyć ale te pięćset już nie pokrywa mi dodatkowych wydatków na dzieci.

  • Jarosław nie rządzi w tym Pierdziszewie tylko nova czy sielska. Tam smaruj po rekompensatę. Tak skrobiesz aby skrobać te idiotyzmy.

   • HAHAHA,
    doucz się, doczytaj, jaka to partia wprowadziła monopol i głupotę ze śmieciami, to nie pomysł lokalsów na głupie prawo. Monopol jest świetny dla lobby śmieciarzy, tym żyje się lepiej…

 8. Swego czasu wymieniłem zderzak w moim samochodzie bo potrafię na pytanie do czystego regionu gdzie mam zutylizować stary plastikowy zderzak odpowiedź Jaśnie Pani z trzeba było oddać samochód do mechanika i po temacie.

 9. i do tego jeszcze trzeba dodać ukryte podwyżki. Czysty Region świadczy w tej samej cenie coraz mniej usług, odbiera coraz mniej odpadów, coraz więcej swoich obowiązków zrzuca na mieszkańców.

 10. po co pytasz? wystawiasz na gabaryty i tyle. Jak nie zabiorą to zawozisz na MPSZOK. Jak dalej nie przyjmą to zawozisz do biura Czystego Regionu i wkładasz im do kosza na śmieci na korytarz.

 11. Co się dziwić, radni SN KO i PO wolą odpowiadać na apele i pilnować macic kobiet niż zajmować się opłatami za wywóz śmieci. Odwołać to towarzystwo wzajemnych sympatii i politykierstwa.

 12. Te argumenty to Bełkot, Oni wiedzą, że ludzie tracą dochody? Paliwo staniało a koszty wzrosły. Pobrali sobie nowe samochody, więc niech motłoch płaci. Obrzydliwe, co ta Sabcia wyprawia.

 13. Na taczkach powinni wywieźć władze tego Pacanowa z tą kozicą na czele. I jeszcze niech sobie ten cały brudny region zabierają, bo więcej szkód robią niż pożytku.

 14. W czasach pandemii mój pracodawca płaci mi 80% wypłaty bo zasłania się ustawą o covid-19, a czysty region daje sobie i nam podwyżki. Dziady o-bsrane!!!

Skomentuj