Będzie pierwsza publiczna debata kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla

18

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwsza publiczna debata kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Organizuje Stowarzyszenie Kresowian Kędzierzyn-Koźle.

Wybory już 21 października. O najważniejszy urząd w mieście ubiega się czworo kandydatów: urzędująca prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska reprezentująca KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska, Andrzej Chrzanowski z KW Prawo i Sprawiedliwość, Marek Piasecki z KWW Niezależni z Markiem Piaseckim oraz Andrzej Mazur z KW SLD Lewica Razem.

Debata będzie pierwszym publicznym spotykaniem wszystkich kandydatów. Z pewnością zostaną poproszeni o zajęcie stanowiska w kwestiach bliskim środowiskom kresowym. Nie powinno też jednak zabraknąć tematów ogólnomiejskich.

Debata odbędzie się 8 października o godz. 17 w sali żyrandolowej kozielskiego domu kultury.

18 KOMENTARZE

 1. Debata o czym?
  Ile pomników związanych z kresami? Ile pieniędzy na paczki? Ile pieniędzy na dofinansowanie działalności?
  Debatę niech zorganizują media i dziennikarze a nie dziadki.

 2. To się będzie działo. Ciekawe jak wypadnie Pani Prezydent. Tak samo jak w Radiu Opole, czy tym razem będzie lepiej przygotowana i mniej nerwowa. Kolejny słaby występ może znacznie zniwelować jej szanse na wejście do II tury.

 3. Tylko PiS, ino łoni som richtig dobrzi, nie placek po węgiersku czy pani z Azot, dziadka pomijam. Jedyna siła, która wespół z premierem Krzywoustym da nam to co zapragniemy. PiS to klucz do czystego powietrza, klucz, że uwolnimy się od podludzi, wypierdków i kwakwarakwa, a po wyborach zobaczymy Góry Opawskie, czy inne Tatry taki luft bedzie.
  Nie nie jestem obłąkany, trzeba trzymać z silnym bo tak jak w szachach siła to połowa zwycięstwa. Wtedy TRIO : napoleon z Żoliborza, prawdomówny Plemiel i nasz prezydent pod tęczą rozpostartą przed Adriana dzadzom czadu,
  kufra co ja tu robię, niszczę klawiaturę, ale pis rulez

 4. Przebywam za granicą. Wyjechałam parę lat temu. Jak czytam, obserwuje co się w moim rodzinnym Kędzierzynie dzieje to jestem wdzięczna pani nowosielskiej za wszystko czego nie zrobiła dla miasta. Dziekuje panu Wantule za klejenie bałwanów z młodzieżą. Dziekuje panu kanclerzowi Romanowiczowi za niezawsze nieomylność. Dziekuje za benzen w powietrzu, basen w Raciborzu, brak pracy i inwestycji. Dzięki wam władzo samorządowa mającą po wyborach wyborców w dupea mogę spokojnie mieszkać pracować, mieć rodzinę za miedzą. Do Kędzierzyna nie wrócę. A może to wy się tez wyprowadzicie kochani samorządowcy.? Na marsa!

  • Koleś, siedż sobie tam tak długo aż ci oczy dolarami zarosną i pracuj solidnie jak na parobka przystało. Nie zabieraj też głosu w sprawach, które cię nie dotyczą czyli: Obcym wstęp wzbroniony!

  • To się zdecyduj czy przebywasz tam czy mieszkasz. Tu pewnie w mopsie kłóciłaś się o miejsce w kolejce, a teraz ojro zasiłek. Tak, tak, teraz jesteś ekspertem od wszystkiego.

  • z monachium he he he kolebki nazizmu, siedź tam głupia …. uważaj w U-bahnie bo tam już nie ma Niemców ino kolory. Piękny dzień nam nastał, że pyskaty Izaak będzie brzemieniem dla München.

 5. Debata przyszłych Prezydentów ..powiadacie? Brawo, a tylu jest kandydatów do Rady Miasta czy Powiatu ..Kim są,co reprezentują,co mają do zaoferowania..nic nikt nie wie….

 6. Nie pomogą kolesiom z po kandydaci siedzący na stołkach dyrektorów w urzędzie, lekarze, adwokaci, nauczyciele wożący za sobą plakaty na kółkach rowerowych i wtykający swoje kartki wszystkim gdzie tylko to jest możliwe. Nie pomogą przedsiębiorcy pilnujący przede wszystkim swoich interesów, oraz wielkie jak domy banery i bilbordy, ani też wielka kasa wyłożona na bardzo kosztowną kampanię wyborczą. Lepiej za tą forsę wspomóc dom dziecka, czy też pomóc potrzebującym wsparcia. Z tych wielkich bilbordów i banerów zerka buta, arogancja i kpina z naszych mieszkańców.
  Zobaczycie, przekonacie się, że mieszkańcy wybiorą tych co powinni zarządzać miastem i powiatem. Zanosi się, że mieszkańcy wybiorą Prawo i Sprawiedliwość.

 7. Karolina Derej córka Zygmunta wyjaśniła na fb skąd Wiesław Fonfi Fąfara na listach Kukiz, to rodzina Derejów, a Derejowi nigdy nie przeszkadzało zmiana partii, byle do diety, Fafara więc może dla diety nawet zaśpiewać z Kukizem byle dieta była

Skomentuj