Będzie parking dla rowerów i hulajnóg w Śródmieściu oraz zielony kącik przy bibliotece w Bierawie

0

Grupa Azoty wybrała najlepsze projekty w ramach Wolontariatu Pracowniczego. Kapituła Programu wybrała łącznie 14 projektów, zgłoszonych przez pracowników spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Wśród wybranych zadań znalazły się dwie propozycje zgłoszone przez pracowników ZAK.

Podobnie jak w poprzedniej edycji wolontariatu, również w tym roku większość zgłoszonych pomysłów nawiązywała do idei „Zielonych Azotów”, czyli strategicznego projektu Grupy Azoty. Każdy z laureatów otrzyma na realizację projektu kwotę 6000 zł.

Pracownicy Grupy Azoty zgłaszali swoje pomysły do 19 kwietnia br., a realizacja projektów nastąpi od 15 maja do 15 sierpnia br. W realizację zwycięskich projektów zaangażowanych będzie kilkuset wolontariuszy z całej Polski, zatrudnionych w całej Grupie Kapitałowej Grupy Azoty S.A. oraz ich najbliżsi.

– To już kolejna edycja Wolontariatu, w której nasi pracownicy zgłaszają interesujące pomysły m.in. z obszaru ekologii. Szczególnie cieszy, że równolegle z wdrażaniem ekologicznych rozwiązań w spółkach całej Grupy Kapitałowej, również nasi pracownicy aktywnie włączają się w te działania. Poprzednia edycja pokazała wielkie zaangażowanie wolontariuszy w realizację projektów i nie mam wątpliwości, że podobnie będzie również w tym roku – mówi Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Tomasz Hinc.

Wśród wybranych projektów znalazły się dwa zgłoszone przez pracowników Grupy Azoty ZAK. Pierwszy to „Biblioteka bliżej natury „Uwolnij książkę” – bookcrossing. Zielone wejście do biblioteki”, który ma polegać na stworzeniu zielonego, przyjaznego ekologicznego miejsca dla mieszkańców gminy Bierawa, zachęcającego do korzystania z biblioteki. Elementem podsumowującym projekt będzie stworzenie „domku zewnętrznego” dla książek, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli w każdej chwili sięgnąć po książkę w ramach akcji „Uwolnienie książki”.

Drugą wybraną propozycją z naszego terenu jest „Szkoła na dwóch kołach”, czyli projekt utworzenia miejsca postojowego dla rowerów i hulajnóg przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Łącznie zamontowanych zostanie 50 stojaków (30 na rowery i 20 na hulajnogi), a zadanie zakłada też nasadzenia wokół parkingu. Przy okazji przedsięwzięcia w szkole zostanie zorganizowany klasowy konkurs „Szkoła na dwóch kółkach”. Projekt będzie realizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

W pierwszej edycji projektu pracownicy ZAK zaangażowali się w trzy zadania. Dzięki ich wsparciu udało się stworzyć ogólnodostępne stacje do naprawy rowerów w Dziergowicach i Bierawie, a na terenie gminy Bierawa powstał też zielnik dla mieszkańców.

Szczegóły dotyczące Wolontariatu Pracowniczego dostępne są na stronie www.wolontariat.grupazoty.com

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj