Będzie nowy rezonans magnetyczny dla pacjentów kozielskiego szpitala

1

Nowa jakość w pracowni diagnostycznej Helimed przy szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Pacjenci szpitala od lutego diagnozowani będą na nowym rezonansie magnetycznym, dzięki któremu zwiększy się jakość i bezpieczeństwo realizowanych świadczeń dla pacjentów naszego SP ZOZ.

– Firma Helimed wygrała konkurs na świadczenia medyczne w zakresie rezonansu magnetycznego i tomografu komputerowego, które będą realizowane dla szpitala. W ramach nowej umowy zobowiązała się wymienić rezonans magnetyczny – informuje starosta Małgorzata Tudaj.

Przede wszystkim skróci się czas wykonania badań przy jednoczesnym zwiększeniu ich dokładności. Nowy rezonans to również brak konieczności powtarzania wybranego badania, zwiększenie komfortu dla pacjentów o większej budowie ciała (do 227 kg), zwiększenie komfortu poprzez rozszerzenie tunelu pacjenta o 10 cm, poszerzona diagnostyka raka prostaty, dzięki której będzie istniała możliwość zlokalizowania zmian nowotworowych, możliwość realizacji badań całego ciała począwszy od głowy, poprzez klatkę piersiową, jamę brzuszną i miednicę, aż po kończyny – ważne przy diagnostyce onkologicznej.

Nowe urządzenie ma realizować badania od 12 lutego. Do tego czasu hospitalizowani pacjenci będą transportowani do Pracowni Rezonansu Magnetycznego Helimed w Opolu.

Źródło: starostwo powiatowe

1 KOMENTARZ

Skomentuj