Będzie nadzwyczajna sesja rady miasta. Zaniepokojenie po przekształceniu szpitala. Potrzebne wyjaśnienia

31

Na wtorek, 17 marca na godz. 16 zwołano nadzwyczajne posiedzenie rady miasta. Sesja ma być poświęcona bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla po przekształceniu szpitala przy ulicy Roosevelta w placówkę dedykowaną osobom zakażonym koronawirusem.

Decyzja o przekształceniu szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w jeden z 19 w kraju szpitali, w których przyjmowani będą pacjenci z koronawirusem, podjęto w czwartek. Choć organem prowadzącym placówkę jest powiat kędzierzyńsko-kozielski, to samorząd nie miał wpływu na decyzję, którą podjął wojewoda opolski.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i powiatu w przypadku konieczności hospitalizacji będą trafiali do placówek w ościennych powiatach.

– Otrzymujemy mnóstwo sygnałów od zaniepokojonych mieszkańców, dlatego na wniosek radnych w trybie nadzwyczajnym postanowiłem zwołać sesję rady miasta. Zaprosiliśmy na nią wojewodę Adriana Czubaka, starostę Małgorzatę Tudaj, dyrektora SP ZOZ Jarosława Kończyłę i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Małgorzatę Kopczyńską – mówi przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski.

Wojewoda Adrian Czubak zadeklarował, że jeśli obowiązki służbowe nie pozwolą mu na wzięcie udziału w sesji, będzie dostępny dla radnych poprzez wideo lub telekonferencję.

– Jesteśmy zaniepokojeni zaistniałą sytuacją. Uważamy, że mieszkańcy muszą mieć zapewnioną opiekę szpitalną. Chcemy zapytać, czy mieszkańcy są bezpieczni, jakie procedury obowiązują w razie wystąpienia konieczności hospitalizacji, a także dowiedzieć się, jaka była geneza decyzji o przekształceniu szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w szpital zakaźny – dodaje Ireneusz Wiśniewski.

Przewodniczący rady miasta deklaruje, że sesja będzie transmitowana w Internecie (link). Ze względów bezpieczeństwa ewentualne pytania mieszkańcy powinni przesyłać do radnych.

31 KOMENTARZE

 1. Jesteśmy wściekli i przerażeni. Organem prowadzącym szpital jest powiat, a więc pani Starosta. Zgodziła się na to, powodując realne zagrożenie dla nas i naszych dzieci. Nie będzie to Pani zapomniane! To Pani ostatnie kadencja. Nie wiem, czy ktokolwiek z obecnej władzy KK czyta te komentarze, ale powinien. Bo to nie hejty, to realny głos mieszkańców tego miasta. Jak można było do tego dopuścić. Będziemy strefą czerwoną, bo tak jest wygodnie Wojewodzie…przecież nie będzie izolować Opola. A co tam KK. Ale jak ktoś sprawuje urząd w imieniu obywateli to powinienem umieć się postawić. Niestety NIE naszą pani Starosta, która ma to w dupie i mieszkańców!

 2. Nazywa się Opolszczyzna, o polskie oszustów, każdy przyzna.

  Zemsty szuka wybór boży.
  Co PiSiORne, to potworne.
  Zakaźny takim założy.
  Zgony nawrócą zadziorne.

  Szpital takich nie wyleczy.
  Choć tak wiele ich kosztował.
  Kapłanów ich odda pieczy.
  Już kaplice naszykował.

  Proboszcz go ma, także radnych.
  Cmentarz został powiększony.
  Na pochówki tak zaradnych.
  Na pobożnych obrażonych.

  W mieście jest fizykochemia.
  Poniemiecka i komuny.
  Tali obraz Boga ściemnia.
  A potrzebny bożym durny!

  2020-03-14 almagus

  Oni zamkną Tuska na koronawiruska.
  Na Nowogrodzkiej zwiędły kwiatki, leją spirytus i durne gadki!
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25785518,koronawirus-w-polsce-ministerstwo-zdrowia-przeksztalci-19-szpitali.html

 3. Niech mi i innym mieszkańcom odpowiedzą odpowiedzialni za ta decyzje co z odpadami z tego szpitala kto będzie to robił bo myślę że nie firma która odbiera śmieci z miasta bo jeśli ktoś zachoruje to wszyscy przejdą kwarantannę i miasto utonie w śmieciach .
  Druga i chyba najważniejsza rzecz to to że szpital ludzie nie posiada swojej oczyszczalni i niech mi nikt nie mówi że siki czy gówno nie będzie zarażone płynęło aż do oczyszczalni miejskiej ogólnej .
  Jestem za tym by takie miejsce znajdowało się w bliskiej odległości od nas czyli szpital zakaźny bo wiem że zachoruje prędzej czy później i dobrze mieć coś takiego na wyciągnięcie ręki ale na miłość boską opamiętajcie się że szpital nie ma własnej niezależnej oczyszczalni .

 4. Jedyny szpital w powiecie . W Opolu jest ich kilka . Sieć kanalizacyjna w Kożlu podłączona do szpitala trafia bezpośrednio do oczyszczalni . Co jest wysoce niebezpieczne dla ludności miasta . Oczyszczalnia nie utylizuje zarazków i utrzymuje się ok kilku godzin w wodzie . Według wcześniejszych badan podanych przez Chinskich naukowców. WIĘC zarazki dostaniemy gratis siecią wodnokanalizacyjną . Brawo wojewoda .

 5. 32 tysiące mieszkańców Opolszczyzny pracuje w Niemczech. Część z nich przyjedzie na święta i przywiezie do nas koronawirusa.
  Koalicjantem PO w Starostwie jest MN.
  I tu bardziej bym szukała zgody na decyzję Wojewody.
  A może to zemsta bo Wojewoda jest z PIS a w Kędzierzynie-Koźlu mieszkańcy na PIS nie głosują?

 6. A może wypowie się na ten temat nasz Pan Senator Godyla, pomoże nam w tym problemie? Albo były senator Grzegorz P. ma jakieś wpływy? Nieee żaden z nich…. bo każdy dba tylko o własne interesy, co tam mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, NIKT Z NAMI SIĘ NIE LICZY, jak przyjeżdża wojewoda to władze gminy klękają licząc na to ze coś na tym zyskają, a tu cooo… SZPITAL ZAKAŹNY MACIE- MAMY ;(

 7. Redakcjo! Dziękujemy za bieżące informacje. Szokujące, smutne, ale konkretne. Jesteście bardzo potrzebni.
  Kiedyś wielka woda wiele zweryfikowała. Wtedy prezydent interesował się swoim płotem. Po ustąpieniu powodzi niektórzy potracili stołki, nie skrócili wakacji.
  Teraz Sindbad wyjeżdża codziennie, codziennie wraca, brudni włóczykije siedzą sobie, popijając. To tylko czubek góry problemów, pytań.
  W sklepach obsługa pracuje skupiona, spokojna, choć klienci bywają nerwowi. Dziękujemy.
  We wtorek będą radzić, czemu nie dzisiaj?
  Wybieraliśmy. Bez względu na preferencje polityczne, są wszyscy i w Kędzierzynie-Koźlu, i w Warszawie dla nas, mieszkańców?

 8. A co na to Pani Prezydent, może jakąś telekonferencję ze słonecznej Argentyny urządzi i nas pocieszy, może ją w końcu jakaś refleksja najdzie, że nie jest to czas na wypoczynek, a raczej na ciężką pracę?

 9. Sami ich wybraliście więc w czym m problem? Od dawna pisze, że politycy dbają tylko o siebie, o was się martwią przed wyborami, żeby dobrze was zbajerowac :) a później w dupie was maja, a wy to nadal łykacie młode pelikany. Juz odpowiadam na pytanie, głosuje i oddaje głos nie ważny. Jest zapis w tej ich zdradzieckiej konstytucji ze jak ponad połowa głosów jest nie ważna to trzeba wybrać nowy rząd :) zresztą teraz się zacznie… to wszystko przez sieć 5g. O dziwo w hiszpanii i włoszech jest niby najwięcej zachorowań bo są tam te sieci. Poczytajcie, sprawdźcie i połączcie kropki, pozdrawiam! https://www.odkrywamyzakryte.com/koronaswirusowa-propaganda

   • Człowieku zamiast obrażać pomyśl trochę. Niby 3 ofiara, ale gdzieś tam na paseczku, na samym dolę, ile miała lat. Żadnych zdjęć, niczego nie ma. Przypominam Defender 2020 nadal nie odwołane, i się zdziwicie, jak wojska z różnych państw tu przyjadą, nadal tego nie widzicie? Tv tak wam mózgi wyprała?!

 10. Skąd to zaskoczenie?? Ja nie jestem ani zniesmaczona, ani przerażona. Gdzieś ten szpital musi być. Niech w każdym mieście ludziska będą tak przerażeni, a decydenci będą się uginać. Szpitala nie będzie
  nigdzie. Połowa z Was może go wkrótce potrzebować. Czy wówczas również będzie Wam przeszkadzał??

 11. A może tak pan wojewoda Czubak z panią poseł Porowską ruszą swoje cztery litery przyjadą do Kędzierzyna-Koźla i łaskawie z mieszkańcami porozmawiają na temat zagrożenia. Przed wyborami były ochy i achy oraz wielkie jak domy bilbordy z tonami plakatów na płotach.Wyborcy chcą z panem wojewodą Czubakiem (pełnomocnikiem PiS-u w Kędzierzynie) porozmawiać.

 12. Lepiej do Koźla jechać do szpitala, niż do Opola. Czemu oni tych testów ludziom w domach nie robią, skoro wielu przechodzi łagodnie to ustrojstwo, to po co ich hospitalizować? Potem jeden od drugiego bardziej się zaraża i zamiast 4 czy 5dni poleżeć w łóżku w domu, to leży 2 tygodnie bez sensu w szpitalu i łóżko blokuje, respirator potrzebują ci w najgorszym stanie, z chorobami dodatkowymi, nawet młodzi, ale tylko dlatego, że jeszcze jakieś inne choróbsko mają.

 13. Dlaczego nie zaprosicie Porowskiej? Podobno taka jest ważna w Ministerstwie Zdrowia (przynajmniej tak by chciała). Ludzie mówią, że ten wojewoda to jej pomysł, to może i ze szpitalem też chciała błysnąć? Niech się z tego wytłumaczy.

 14. Szpital zakaźny plus bursa i internat Żeglugi na kwarantannę. W „Epidemii” działał Dustin Hoffman, w Koźlu takiego nie ma.

 15. Jeśli rząd i wojewoda podejmował decyzję, to po co to teraz zrzucać na kogoś innego. Po co niektóre komentarze, skoro o takich rzeczach decyduje rząd, minister zdrowia czy kto. Nikt z Kędzierzyna pewnie tego nie chciał. Miejmy nadzieję, że nikomu z mieszkańców nie zdarzy się wypadek ani zagrożenie życia w tym czasie. Współczuć trzeba tym co byli w szpitalu albo czekają np na poród. Nie zadzdroszczę. I oby to się szybko skończyło.

 16. ,, Choć organem prowadzącym placówkę jest powiat kędzierzyńsko-kozielski, to samorząd nie miał wpływu na decyzję, którą podjął wojewoda opolski.,,- to cytat z tekstu- to zdanie jest bez sensu. A zwoływanie sesji jest bezpieczne?teraz to czuję się zaniepokojona . to chyba nie najlepszy przykład dla mieszkancow

 17. Wojewoda wskazał a minister zatwierdził, tylko, że w Częstochowie też miał być i nastąpiła zmiana na Tychy bo się w Częstochowie nie zgadzali bo to ważny szpital i innego nie ma w tym rejonie. A ci się będą we wtorek zbierać w jednym miejscu nieudaczniki.

 18. Jest już informacja że sesja się nie odbędzie bo Pani Tudaj boi sie infekcji..a od czego jest internet? Nie można zrobić telekonferencji? Mieszkańcy mają prawo wiedzieć co będzie się działo w naszym mieście!! Większosć ludzi musi normalnie pracować, narażać sie każdego dnia, ale jak widać władza ma to głęboko gdzieś.. w końcu ryba psuje sie od głowy, biorą przykład z pani prezydent, która w dobie tak ogromnego kryzysu leży na plaży i udaje że próbuje wrócić..żałosne! Zapamiętamy to przy następnych wyborach..

Skomentuj