Będzie można zobaczyć model rzeźby koziołków, która stanie na wyremontowanym Rynku

4
Koncepcja rzeźby koziołków zaprezentowana w konkursie.

Powstaje rzeźba kozielskich koziołków, która stanie na wyremontowanym Rynku. Będzie można zobaczyć jej model podczas wystawy w Domu Kultury „Chemik”.

Konkurs na rzeźbę koziołków miasto ogłosiło w zeszłym roku. Najlepszy projekt przedstawił Michał Misiaszek i to właśnie on będzie autorem pomnika. Stanie on na odnowionym Rynku. Remont placu rozpoczął się kilka tygodni temu.

Wernisaż odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich. Michał Misiaszek – mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Absolwent Języka Biznesu na Uniwersytecie Opolskim. Z rzeźbą profesjonalnie związany od 2012 roku. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie pracą twórczą. Zajmuje się rzeźbą figuratywną jak i abstrakcyjną. Uwielbia rzeźbę portretową, której na początku swojej kariery rzeźbiarskiej uczył się pod okiem artysty plastyka Stanisława Pietrusy. Poza rzeźbą zajmuje się również projektowaniem sztuki użytkowej. Od 2014 roku z powodzeniem prowadzi w Większycach Pracownię Kamieniarstwa Artystycznego „Danaida”.

Na wystawie zostaną zaprezentowane kopie rzeźb. Oryginały, które trafią na Rynek, będą wykonane z brązu. Oprócz nich w „Chemiku” będzie można zobaczyć także inne dzieła artysty. Wystawę będzie można zwiedzać do 7 stycznia 2019 roku.

4 KOMENTARZE

Skomentuj