Będzie można pozbyć się elektrośmieci i zdobyć sadzonki. Akcja Czystego Regionu

6

„Pokaż kulturę i dbaj o naturę” – wyjątkowa akcja proekologiczna Międzygminnego Związku „Czysty Region” odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Każdy, kto w najbliższą środę (16.06) w godz. 14:00 – 17:00 przyniesie pod halę sportową „Śródmieście” elektroodpady, lub zużyte baterie będzie mógł wymienić je na nasiona i sadzonki. Poza tym na uczestników happeningu czekać będą gry i zabawy przygotowane przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu nr 5. 

Inicjatywa realizowana jest przy współpracy Związku Międzygminnego „Czysty Region”, Domu Dziennego Pobytu nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ASEKOL

W ramach akcji odbędzie się wymiana elektroodpadów na sadzonki drzew i nasiona łąki kwietnej: za jeden elektroodpad lub 25 sztuk baterii – 1 sadzonka. 2 sadzonki można wymienić na paczkę nasion rodzimej łąki kwietnej. Zgodnie z regulaminem akcji dostępnym na stronie www.czystyregion.pl, jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 sadzonki i 1 paczkę nasion łąki kwietnej (bez względu na ilość oddanych surowców).

Dom Dziennego Pobytu nr 5 z Kędzierzyna-Koźla przygotował ekoquizy i zabawy, w ramach których będzie można wygrać wykonane przez seniorów ekoupominki (torby wielokrotnego użytku, woreczki na warzywa i owoce, woskowijki).

Celem akcji jest wielokierunkowa edukacja ekologiczna, w tym promowanie idei „zero waste”, a także zachowanie i ochrona środowiska naturalnego i wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami poprzez propagowanie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu.

Akcja wymiany surowców na sadzonki i nasiona jest realizowana w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

6 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie organizuje się takich inicjatyw-zbiórek w każdej dzielnicy tylko w centrum Kędzierzyna ?
    W końcu miasto Kędzierzyn-Koźle jest zlepkiem różnych dzielnic a pępkiem tego regionu nie jest Kędzierzyn.

  2. I szkoda, że świetna akcja jest organizowana w środku dnia w tygodnia, co uniemożliwia wzięcie w niej udziału ludziom pracującym np do 18 00. Może jakiś weekendzik MSZOK mógłby wziąć pod uwagę?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj